Honda NX 650 Dominator (1990)

Vlastník KennyL
Vloženo 23.9.2012
Aktualizováno 15.2.2017

Spolehlivý stroj, dá se s ním užít hodně zábavy, hodně oprav zvládne průměrný kutil svépomocí

První dojmy - Konečně startér! Dostatečný výkon, nevypadá špatně na svůj věk. Pohodlí při cestování kazí nepohodlný sedlo a trocha vibrací, ale nic hrozný. Originální výfuky mají celkem hezký zvuk.

Motorku bych doporučil pro - pro méně náročné motorkáře, začátečníky na velkých motorkách, kdo nemá na dražší stroj

Doplňky na motorce - Dobíjení telefonu, cestovní plexi

Motorku jsem pořídil za krásných 20 tisíc, ale...motorově naštěstí moc dobrá, vizuelně katastrofa, byly dobouchaný a chybějící plasty, největší technický nedostatek byl nefunkční centrální tlumič. Motorce jsem aspoň zčásti vrátil její krásu a to i díky cestovnímu plexi za nehorázných 2600 Kč, ale za zvýšený komfort při cestování to stojí.
Po koupi jsem seřídil ventilovou vůli a chod motoru se znatelně zkultivoval, motor je hodně jednoduchý s minimální poruchovostí a údržbou. Motor předešlý majitel měnil za starší ročník, zdá se, že byl udržovaný, nic v něm nerachtá, řazení jde plynule a navíc jako bonus má nakopáčku, která může zachránit při poruše startéru nebo slabý baterii.
Vypadá to, že si motorka bere trochu oleje, proto liju hustší Motul 3000 20W50, a zdá se být ok, hladina se nijak výrazně nehýbe. Servisní interval na výměnu oleje 3000 km mě netrápil, víc jsem nenajezdil a i kdyby, tak není problém ty 2 litry vyměnit.
Motorka dobře zvládá lehčí terén, větší přejezdy, ale spíš po okreskách, na dálnici ve 130km/h točí už trochu víc, ale v nouzi to jde.
Určitě to není motorka do většího a už vůbec ne ucpanýho města, neustálý rozjezdy na semaforech ji nedělají dobře. Motor je vzduchem chlazený, takže je potřeba být v pohybu, při popojíždění hlavně v létě slušně topí.
Velká část mých cest je v rámci Prahy a s Dominátorem mě to fakt nebavilo, tohle je jeden z důvodů, proč jde z domu a pořizuju praktičtější motorku - nebo jak by mě někteří opravili - skůtr. No a aby to nebyl takový skok dolů, tak to bude aspoň maxiskůtr Suzuki AN 400 Burgman K7, který už je doma a 11.2.2017 jsem se rozloučil s Dominatorem.

Buduli
Buduli napsal 29.05.13 v 10:06 10b.

Nesmrtelný stroj !

radek89