Dněpr MT-19 Solo (1994)

Vlastník TimorMors
Vloženo 31.8.2012
Aktualizováno 31.8.2012

Koupil jsem ji již částečně upravenou . Je to archaický stroj, vycházející z koncepce předválečných BMW. Je to poctiví kus železa.

V roce 2005 jsem podlehl neodolatelnému nutkání pořídit si tento tak trochu exotický stroj z "východu".Trochu mě odrazovali recenze na netu ve stylu:" jedna hodina jízdy na tři hodiny v garáži pod motorkou"," neopravitelný šmejd"," rychle jsem se toho zbavil" a pod. Měli pravdu, už když jsem si ji vezl domů tak jsem ji u benzínky asi dvacet minut nakopával. Po několika jízdách jsem skoro litoval že jsem do toho šel. Motorka startovala jen za "studena", když jsem někde zastavil tak jsem musel počkat až trochu vychladne, motor se neustále přehříval a stále všude ukapával olej.Brzdy v podstatě jen zpomalovali, když to před vámi někdo zapíchl před přechodem tak to bylo na výměnu trenek / to platí dodnes/. No a pak to začalo: stále údržbu vyžadující kladívko nahradilo el.zapalování, přetěsnění převodovky a zadního rozvodu ,nový alternátor, no a nakonec generálka motoru. Potom již jenom nějaké optické úpravy, plechařina, částečně nová elektrika a drobnosti.Chtěl jsem dát dopředu kotoučovou brzdu, ale asi by to ztratilo ten retro styl.Ted již je Dněpr několik let absolutně bezporuchový stroj a už si to jenom užívám. I moje partnerka si ho oblíbila nakope tam čtyřku a jede jak na skůtru kopec ne kopec žádné řazení. Dá se s ním jezdit i lehčím terénem,nějaké díry na našich tankodromech ani necítíte , za to na dálnici se nehodí max. rychlost 120km/h a to už je opravdu strop a bubnové brzdy, to je slabota.Vše jen poctivé železo žádné plasty a kdo se rád vrtá v motorkách bez elektroniky tak Dněpr je pro něj to pravé.

Marty68
Marty68 napsal 13.06.18 v 09:33

moc krásný stroj v té bílé s touto nádrží a sympatický popis.

AJS2
AJS2 napsal 16.05.15 v 18:15 10b.

Ahoj, Člověče krásný stroj , gratuluji. Jezdil jsem jeden cas MT-9 se sajdou a porad mne láká sólo, a to tvoje je fakt hezky!!!

Dněpr_11_Choppe
Dněpr_11_Choppe napsal 09.10.13 v 12:43 10b.

Krasavec, mám ho taky překopanýho na choppera a kolemjdoucím se z otáčení vylamují krky, což myslím platí i u tebe, jednoznačně 10b!

Marty68
Marty68 napsal 02.11.12 v 16:06

krásný stroj,za 10,měl jsem a fandím Ti...

docent
docent napsal 05.09.12 v 12:16

Napsal jsi to pěkně. Přesně takhle to bylo u mě. Akorát, že já (přesycen moderními stroji) jsem šel do Enfielda. Naprosto chápu tvoje okouzlení
Koukám, že jsi ze Žižkova. Tož se třeba někdy uvidíme.