ČZ 250/475 (1962)

Vlastník Alescezeta175
Vloženo 6.7.2012
Aktualizováno 26.9.2021

Po stopách hraběte Chorinského, Dalešice 2013

Vloženo: 25.06.2013, Uskutečněno: 15.06.2013, Stav tachometru: 11276 km, Zhlédnuto: 10x

V sobotu 15.6. 2013 se konala veteránská akce Po stopách hraběte Chrorinského v Dalešicích v postřižinském pivovaru. Jel jsem na ČZ 250/475 Sport ještě s kamarádem Milanem, který jel jako vždy na své Zuzce (ČZ 150 C) a dorazil i kamarád Pavel Halfar na ČZ 175/450.05 De luxe. Později dojel i kolega na ČZ 125 T a jeho kamarád také na Tčku. Byla to úžasná akce. Pokecali jsme si tam o našich strojích a samozřejmě i o jiných typech, které zde byly k vidění a také přímo s majitely strojů. Zaujalo nás to, že do jedné řady se skládali ČZtky a do další řady JAWY. Ovšem organizátoři si pak nejspíš odskočili na jídlo a samozřejmě se různé značky motocyklů zamíchaly do sebe. Dali jsme si nejprve něco k snídaní, zaregistrovali se. Dostal jsem unikátní číslo 111, paní se usmívala a říkala, že by je měli přenech pro Tatru 111, kdyby nějaká přijela. Číslo mě ale nechali.
Pak jsme dostali žízeň, tak jsme si s Pavlem dali malé pivko dalešické, moc mi chutnalo. Poté se jela vyjížďka až do Jaroměřic nad Rokytnou na zámek. Tam to bylo opravdu nádherné, samozřejmě to tam znám, už jsem tam několikrát byl. Potkal jsem se tam i s kamarádem Kubou, který tam byl se svým kombíkem VAZ 2102. Jelikož bylo ale velké vedro a já jsem byl kompletně v dobovém motocyklovém oblečení a Milan dá se říci také, tak jsme pak už jeli domů. Pavel se s námi rozloučil už v Dalešicích a jel domů.

• Oprava linek na nádrži, okřídleného znaku ČZ a montáž

Pustil jsem se do opravy zlatých linek na nádrži. Část linek zcela chyběla, takže jsem použil lakýrnickou pásku a pečlivě nalepil přesně tak jak linky mají být. Poté už stařčilo štětcem vybarvit vzniklou mezeru mezi pásk

Typ: Oprava
    Uskutečněno: 24.06.2013
  • S Čízkou na třešních

Dostal jsem chuť na třešně, tak jsem na ně vyrazil za Vémyslice. Poté jsem si usmyslil, že zajedu k rybníčku ve Višňovém, kde se mi to moc líbí a kdysi jsem tam byl s tátou na ČZ De luxe na rybách. :-P

Uskutečněno: 19.06.2013
  • Výměna náhonu a gumových návleků zadních stupaček

Byl jsem nucen vyměnit náhon tachometru (bovden s náhonem), protože matice stahující náhon k motoru byla naprasklá a docházelo k úniku převodového oleje. Výměna nebyla nijak složitá. Nový náhon jsem pořád prokapal motoro

Typ: Oprava
    Uskutečněno: 18.06.2013