MV Agusta Brutale 1090 (2012)

Vlastník Gulf
Vloženo 12.5.2012
Aktualizováno 20.9.2014

Dál od komína

Vloženo: 12.08.2012, Uskutečněno: 03.08.2012, Stav tachometru: 410 km, Zhlédnuto: 22x

Po třech měsících co mám Brutalku na mě pořád koukala z tachometru cifra 410 km. pochopil jsem, že kolem komína nezvládnu ani letos první servis.
Pátek 3.8 a předpověď na víkend mě přesvědčila vyrazit dál než na dohled baráku.
Vytisknul jsem si mapu v měřítku asi 1:1000000 / doma jsem nabyl přesvědčení, že nemohu zabloudit / sbalil baťůžek a vyrazil směr Mnichov přes Šumavu.
Měl jsem sraz s kamarádem na odbočce na Slapy. Ten mě doprovázel po bočních cestách až na odbočku na Zvíkov. Máme to, ale krásnou krajinu.
Dál jsem jsem už jel sám. Písek, Vodňany,Bavorov a Prachatice. Část z Vodňan do Prachatic velmi dobrá. Kdo tam už jel, tak ví.
Tankování v Prachaticích a první kafčo.
Co se týká Brutalky tak absolutně bez problémů. Točím max 6500 a jede jako kráva. Spotřebu nepočítám, ale vypadá to kolem 6,5 l. Pozadí taky nebolí, takže vzhůru směr Volary a Strážné.
Na přechodu jsem byl kolem 18 a vypadalo to slibně. Těšil jsem se jak u známých v Mnichově dám pivko.
Ovšem jakmile mi skončila mapa ČR 1:200 000 a vytáhl jsem zmačkanou 1:1 000 000 kapánek přituhlo.Nechtěl jsem jet po dálnici, ale po krásných cestách na venkově. Když jsem přejel Dunaj za Aichou, věděl jsem, že se potřebuji napojit na silnici 388 a ta mě dovede.
Teď to zkrátím, po 50 násobném sundání batohu a čumění do mapy, 3 uzavírkách komplet jsem nevěděl, kde pomalu jsem. A to se chlubím, že mám orietační smysl.
Pokoušel jsem se v jedné vesnici doptat na cestu, ale asi tam bydlí jen Poláci. Protože jinak nikdo nemluvil.
Když se objevila cedule Landshut dálnice a bylo 20:35 neváhel jsem. Na dálnici jsem nasadil 180, díky tmavému plexi houby viděl a posbíral asi milion drobných mušek, ale upaloval jsem do Mnichova.
Ve finále se mi podařilo minout sjezd z dálnice na Mnichov. Naštěstí je další asi za 5 km na Dachau.
Do cíle jsem dorazil kapánek unavenej. Místo 415 km co jsem spočítal, jsem najel 534.
Ale co mě těšilo, že Brutalka obstála na výbornou. Posez perfektní, i dálnici s mírnýn zalehnutím šlo jet 180 bez zbytečných turbulencím. Ruce v pohodě. Žádné rušivé vibrace za jízdy. Teď vím, že to jde s Brutalkou vyjet dál.
V sobotu jsem dal odpočinek. A v neděli po snídani, už s pořádnou mapou, jsem vyrazil. Žádný bloudění a úsek Saldenburg - Grafenau, jsem si dal dvakrát.
Domů jsem dojel v pořádku. Pozadí bolelo trochu víc, ale na tachu bylo 1498 km.
Takže hurá na první servis.

• Jak jsem si odskočil...

Pokaždé, když jedu kolem Motoprestige, tak se tam zastavím. Má rád věci od Dainese. A díky skvělé obsluze neodjíždím nikdy z prázdnou. I před posledním říjnovým víkendem jsem tam zavítal. Byl přede mnou víkend s asi pos

Vloženo: 06.11.2013
    Uskutečněno: 24.10.2013
  • Most

V pondělí mi volá kamarád, že Racetrak prodloužil o jeden den ježdění v Mostě. V úterý dopoledne startuji Brutalku a jedu směr Most. Dálnice nuda. Přejezd dálnice směr Most trochu lepší. Po vjezdu na okruh mě vždy ohrom

Vloženo: 18.08.2012
    Uskutečněno: 14.08.2012