Kawasaki VN 800 (2001)

Vlastník milan638
Vloženo 12.5.2012
Aktualizováno 27.9.2012

Klasika s krásným zvukem a dostatkem síly ke zkrocení. Už ji nemám, ale vzpomínám na ni velice v dobrém.

Malé VNko 800 jsem koupil na podzim ale bylo šeredně a nedalo se už moc jezdit. Celou zimu jsem se těšil, až se na jaře zratí sníh a budeme spolu moct vyrazit někam ven. První dojmy z jízdy byly skvělé. Silný zátah véčkového motoru na 1ku a 2ku oproti 125cítce byl poznat. Příjemný nízký posaz a široká řidítka mě okouzlila. VNko má i docela příjemný zvuk origo laufů. Po najetí cca 3000 jsem začal vnímat i nějaké malé mínusy stroje. Moje stupačky a stojánek každou chvíli dotýkaly asfaltu. Dál jsem cítil jak moje záda protestují při jízdě po rozbitých okreskách proti mizernému odpružení zadního kola. I když má Vulkánek vzadu schovaný tlumič, je to spíš jak hardtop bez něj. Tím jak má přes 250 kg je váha docela znát.Potom taky nejde pořádně stisknout nádrž kolenama. Tlačí tě do nohy kryt vzduchového filtru, tak hold máš pořád roztažený nohy. Mazání řetězu u motorky bez hlavního stojanu je také trochu nepohodlné. Nápor větru při občasných rychlostech nad limit byl až nepříjemný. Výkon mi při jízdě sólo nikdy nechyběl, dva zvládne s přehledem taky. Pro běžný provoz je to spíš motorka pro začínající a pohodové motorkáře. Přišly doma nějaké investice, bylo málo času a VNko jsem ač nerad prodal. I když je moje založení asi spíš na cesťáky, vzpomínám na něj v dobrém a případným zájemcům ho s klidem doporučím jako dobrý stroj.

Boža
Boža napsal 13.05.12 v 21:16

Dobrá motorka málo fotek je třeba se pochlubit dávám 10 bodů

fery251
fery251 napsal 12.05.12 v 18:37

Ahoj, přidej fotky a bude to super. Příští týden 18.-20.5. je sraz Vulcánů na Křižánkách. Mrkni na Vulcanriders.cz