Honda NT 700V Deauville (2009)

Vlastník De_Pítr
Vloženo 11.5.2012
Aktualizováno 6.12.2013

Vloženo: 01.06.2016, Uskutečněno: 20.04.2016, Stav tachometru: 25900 km, Zhlédnuto: 12x

Ták, přišlo jaro a hurá rozehřát kobylku. Před první jízdou povinná nutná prohlídka a příprava, a frčí se. Vrátím se z projížďky, postavím na hlavní stojan a jdu. Po pár hodinách se vrátím, a co nevidím. Kobylka si učúrala (pár kapek oleje na zemi) někde od vodního čerpadla. Ono to teda není jen vodní čerpadlo, ale zajišťuje i oběh oleje Tak jsem to sundal, rozebral, prohlížím, špekuluju ... , no a co nevidím. Na lopatkách čerpadýlka sem tam malinkaté kapičky oleje. Když jsem vypouštěl vodu, tak žádné mastné skvrny, ale i tak, kdy by se v místě pro vodu měly vzít olejové kapičky? Tak jsem sednul k netu proGoogloval, co se dalo. Pak jsem zavolal do servisu, co by jako kdyby ...
Výsledkem podezření na poškozené keramické těsnění (někde uvnitř toho celého bazmeku), které odděluje olej od chladící vody.
Otevřu Parts Depot, tam nové 6000,-, dávám si panáka, abych to ustál. Pak otvírám eBay. Hurá, tam ho nějaký shop jako použitý nabízí i s poštou za 28€. Objednávám. Za 2 dny to přivezlo DHL na čerpadýlku cedulka z jakého stroje to sundali - typ, rok, najeto, hmm to se mi líbí, to ve mně budí důvěru. Jdu to dát dohromady-nová voda, nový olej, nový filtr.
Honem to pádím projet. Vrátím se postavím na hlavní stojan a nechám ji vydechnout. Přijdu za 2 hoďky, a ono nic. všude sucho. Přijdu druhý den a další. Stále sucho, místo vody taky žádná emulze. Tak hurá, šlo to dobře, vypadá to fajn.
Červnový sraz není ohrožen. Tak teď jen tlačit na pánaboha, aby vyřídil objednávku na hezké počasí. Komu by se chtělo jezdit v nepromoku, že?

Luca_69 (11) napsal 06.01.2017 v 14:21

• asi bych měl přidat další zápis

Víc než rok jsem nic nenapsal. Takže mé další zkušenosti. Od posledně jsem vyměnil : olej i s filtrem, chladící k. a brzdovku, no a když pánbůh a žena dovolí tak jezdím a jezdím a jezdím a jezd... . Moje první motorka

Vloženo: 12.03.2015
    Uskutečněno: 12.03.2015
  • Předvánoční dárek - přešité sedlo

Možná si už někdo všiml na mých fotkách před cca 14 dny. Manželka mi s předstihem nadělila nové přešité sedlo (i když jsem si to objednal a zařídil sám). Takže si za to vlastně můžu sám, že nebudu po štědrovečerní večeř

Vloženo: 06.12.2013
    Uskutečněno: 06.12.2013
  • Zřejmě poslední letošní provětrání motky

Sice jsem toho letos moc nenajezdil, páč práce okolo nedávno dostavěného domku je až až, ale i tak, dnes jsem si udělal poslední letošní kolečko okolo komína. Neodpustil jsem si pár zajímavých zatáček z Náchoda na Nový H

Vloženo: 21.11.2013
    Uskutečněno: 21.11.2013