Blata 125 Motard (2011)

Vlastník xVacax
Vloženo 15.4.2012
Aktualizováno 6.5.2013

Motorka byla zakoupena 22.9.2011 přímo v továrně v Blansku vše bez problémů :)

Yamaha XT 125X: důvod neuveden
Yamaha WR 125R: Podmínkou byla nová motrka a cenová kategorie spadalo již mimo mě..

Motorku bych doporučil pro - pro začátečníky nebo i pokročilé vhodná jak pro jízdu do práce, školy, ale zázraky nečekejte :)

Doplňky na motorce - Svítící ventilky.. Už nesvítící :D

Motorka je naprosto spolehlivá, jediný problém co nastal tak byl s těsností motoru. Olej prosakoval skrz těsnění stačilo dotáhnout pár šroubů a vše bylo OK.. Jediná nevýhoda ovšem ale je životnost řetězu.. Na řetězovce zatím naježděno 11 500 km a je potřeba koupit novou řetězovou sadu.. Jestli je to prudšímy rozjezdy nebo únavou materiálu.. Netuším, ale pokud není aktuálně řetěz naplý klouže po rozetě i na rozjezdech na rovince. Dále doporučil bych jiné pneu.. jsou vcelku měké na asfaltu drží, ale předek je K,O. po 10 000 a zadek už při 7 500 ale záleží na jízdě.. Podotýkám že jsem hrabal pouze na trávě a štěrku.. a nikdy né nějak moc :)

Aleš-ák
Aleš-ák napsal 01.06.12 v 00:25

pěkná at ti slouží Posílám 10b.

Martic
Martic napsal 17.04.12 v 23:43

Pokud se podtočí motor nebo se jede po dírách, tak ten řetěz chrastí. S tím se bohužel nedá nic moc dělat. U tyhle motorky je to normální . Jestli by pomohl jiný řetěz nevím, protože já jezdím i po 17tkm furt s tím původním (EK 428H) . Ani se mi nezdá že by se nějak výrazně vytahoval. Šponoval jsem ho asi 5x. Výměnu plánuju na 20 tkm.

xVacax
xVacax napsal 16.04.12 v 17:16

Jo, jo jdu bna to opatrně ačkoliuž mě ho přestává bavit dotahovat.. Myslíš že to jiný řetaz vyřeší?..
Díky jak něco našetřím a bude cesta do Blanska zkusím je poprosit :D tahle bílá zrovna nebyla :( řešili zrovna dilema s těma brzdama a jelikož sem chtěl ještě něco najezdit tak jsem vzal to co měli :D díky moc a na nějakým srazu Blatařů Ahoj! :)

Martic
Martic napsal 15.04.12 v 23:27

Taky přeju spoustu najetých km bez nehod s úsměvem ve tváři . Máš to za 10 .

Co se týče tvé otázky na zbarvení mojí motorky, tak je to normální tovární bílá verze. Oproti černé a červené je o něco dražší.

Jinak to lehké vzlínání oleje na motoru se mi taky dělo, ale po pár tisicích km samo zmizelo aniž bych třeba utahoval šrouby . A s tím šponováním řetězu to hlavně zase moc nepřeháněj. Nedávno se tu na fóru řešil případ , jak si někdo takhle na nějakým japoncovi oddělal po sobě 2 motory . Myslím že mu praskla převodová skříň, protože měl moc přišponovanej řetěz.

xVacax
xVacax napsal 15.04.12 v 21:39

Díky moc :) pomalu to narůstá na fotce při 2tis. :)