Kawasaki Versys 650 (2007)

Vlastník Harry_RnK
Vloženo 10.3.2012
Aktualizováno 15.5.2013

Po eSVéčku jsem hledal něco pohodlnějšího, cestovnějšího, co bude mít alespoň srovnatelný výkon a fun factor. Po prvních kilometrech musím říct že jsem zvoli správně.

První dojmy - Proč sem mám proboha psát první dojmy, když tu tohle pole nebylo před rokem když jsem motorku zakládal, a objeví se tu teď když jen aktualizuju profil? Chtělo by se to zamyslet co všechno vyžadujete od dobrovolníka který se chce pochlubit motorkou. Jako by toho papírování a vyplňování formulářů neměl člověk dost.

Doplňky na motorce - Vyšší plexo Givi. Padací rám SW-Motech. Topcase + bočáky Givi. Zásuvka 12V.

Po dvou letech s eSVéčkem jsem se začal rozhlížet po něčem trošku jiném. Co si budeme povídat - silnice jsou čím dál horší, benzin čím dál dražší a po pár sezonách blbnutí už člověk začne cítit že kvůli pár pěkným zatáčkám není až tak potřeba se natřásat na 95% ostatních silnic a trpět jako pes.

Logicky moje první pohledy vedly k nahatému eSVéčku, ale váhal jsem aby taková změna vůbec stála za řeč. Chtěl jsem něco víc. A pak si známej koupil Versyse a to mě nahlodalo. Silniční gumy, vysoký řidítka, dlouhý zdvihy, štíhlej trup a netradiční vzhled doplněný třešinkou v podobě spotřeby do pěti litrů za téměr stejnej výkon mě nakonec zlomily a já se rozhodl.

Najeto mám zatím pár set kilometrů. Oproti eSVéčku tomu chybí vršek. Ne že by teda Suzuki nějak extra jela v 8 tisících, ale Versys je v daný oblasti mrtvej. naopak spodek je silnou stránkou Versysu a nechá si líbit i podtáčení pod dva tisíce bez náznaku klepání i při přidání plynu. Střední pásmo - řekněmě 4 - 7 tisíc - je srovnatelný, ale přes sedm prostě nemá cenu Versys trápit - nic tam nepředvede. Maximálka zatím nějakých 190 s větrem v zádech a na hooodně dlouhej rovince. Pořád se chlácholím že k tomuhle ta motorka přece není dělaná, ale trochu mi to eSVéčko a relativně svižně dosažených 200 v tomhle směru chybí. Na druhou stranu, průměrná cestovní rychlost Versysu je vyšší - vysvětlím - se svými 187cm to na eSVéčku kolem stovky už pěkně fičí, a v zalehnutí se prostě nedá jet víc než pár minut. Bolej z toho záda, ruce, nohy, za krkem, prostě na prd. Kdežto Versys s vysokým plexi je jiná liga. Člověk si sedí jak u stolu, rozhlíží se kolem sebe, a je mu pohodlně že by vydržel jet snad celej den, a to prosím v nějakých klidně 140, které Versys v pohodě udrží. Široký řidítka a vysoký zdvihy navíc na nerovnostech dodávají pocit jistoty že by ani menší živočich v jízdní dráze nemusel být problém.

Bude to chtět ještě hodně kilometrů a o hodně delší výlety abych se s Versysem pořádně seznámil a poznal jeho kvality. Chystám se nahradit okruhový blbnutí, což byla sakra zábava, za kratší i delší výlety po evropě za krásami přírody. A že u toho nepoletím dvě stě plus? Ale no tak, k tomu Versys přece není...

Květen 2013 - najeto něco přes 10000km - krátké hodnocení. V pomalých zatáčkách se vodí krásně, a díky vysokému posezu je to větší adrenalin než na silničce - člověk si příjde rychlejší i při nízkých rychlostech. Silnička vás nutí furt jí honit aby se něco dělo. Tady se člověk veze a jakoby samozřejmě vykružuje jednu zatáčku za druhou. Spotřeba bez ohledu na náklad a jízdní režim do pěti litrů. Na dálnici už lehce přes pět - asi daň za aerodynamiku. S Versysem jsem spokojenej - je to univerzál do každých podmínek. Někdo by řekl že umí všechno ale nic pořádně - na tom něco bude. Ale mám ho rád.

Harry_RnK
Harry_RnK napsal 18.06.14 v 20:38

Kdepak, okruh jeden do roka, aby se mi nezkrátily šlachy Ale musím uznat že se s ní taky nechá pěkně pojezdit.

Ozzy_
Ozzy_ napsal 18.06.14 v 15:38

Tybrdo ty brousis dromy i s versysem jo ? Tak proc si teda chtel klidnejsi ? Tos mel koupit spis ninju ne ?

Stejne dopadnes jako ja. Klidny na doma, a kruzitko. Nebo uz te dromy neberou ?

kuzmič
kuzmič napsal 12.09.12 v 19:10

Tak musím přiznat, že se mi VERSYS čím dál víc líbí
Moc hezký a v té černé barvě... hmmm 10b..!

pepé.xjr
pepé.xjr napsal 20.07.12 v 01:20

Versys se mi vždycky líbil a i za tu dobře napsanou recenzi dávám 10b. Ať se ti na něm dobře jezdí.

Harry_RnK
Harry_RnK napsal 15.03.12 v 06:07

Foto bude jak jen to půjde - fotit v tomhle počasí se mi moc nechce :)