Yamaha XJ 600 (1995)

Vlastník
Vloženo 13.2.2012
Aktualizováno 8.6.2012

Mnohými neprávem opovrhovaná,kdo jí někdy vlastnil rád vzpomíná...

XJčko je ideální motorka pro začínající motorkáře.Ať už v osmnácti či pro lidi co se k motorkám vracejí po dlouhých letech.Komfortní podvozek(měkký),motor s výkonem tak akorát,nenáročný na údržbu,se směšnými náklady na provoz.Přes týden ideální dělník na ježdění do práce,na víkend na něj nastrojte tři kufry,partnerku a vyražte s ním třeba do Alp.Nebudete sice nejrychlejší,ale nebude vás nic bolet po dni stráveném za řidítky,nesežerou vás náklady za benzín a parádně si to užijete.

Po pěti letech se z hromady netříděných součástek pokusím opět sestavit motocykl.
Po ráně na předek a kompletním rozebrání předchozím majitelem to už vypadalo že bude rozprodána na náhradní díly.Na poslední chvíli jsem ji objevil a snad se podaří postavit z té hromady pěkný kus motorky.Nejprv se sehnal nový rám s celým předkem.Motor jsem vyprostil z torza původního rámu.Jelikož nepřežili žádné plasty,rozhodl jsem se jít trošku vlastní cestou.Ponechat všechny klady původní koncepce avšak polepšit jízdní vlastnosti-samozřejmě v rámci dost okleštěného finančního rozpočtu.No a jak už to u motorek v mé garáži bývá tak malinko zapracuju na vzhledu.

Pro začátek jsem našel volně se povalující zadek z TRXa který by XJčku mohl slušet.Mohl by pomoct zlepšit jízdní vlastnosti,160ka guma zas trošku polepší na vzhledu...

Tak jsem se do toho pustil!Rám ořezaný od zbytečných držáků a výztuh které se budou upravovat

Motor napasován do rámu,složeno komplet přední zavěšení-škoda jen že není předek s 41mm vidlicí a dvěma kotouči

Darovaný orgán z TRXe ještě před úpravou

Díly pro úparvu přepákování tlumiče

Tak už stojí na kolech a motor kupodivu po pěti letech ihned naskočil.

Testovací jízda je za námi a je to docela dravec.Změna převodu a rozměr zadního kola přidali na síle aníž by pocitově ubrala narychlosti.Jak je to v realu těžko soudit pač budíky nejsou.

Už je v rukou nového majitele,tak snad mu bude věrně sloužit!

Mildaz
Mildaz napsal 13.02.12 v 16:25

Zatím to motorku moc nepřipomíná, tak si počkám a pak budu bodovat! Jinak souhlasím XJ je vydařený model, držák, s nízkými provozními náklady. Tak přeji hodně štěstí, ať se dílo podaří.