Yamaha XJ 600 (2001)

Vlastník codyk
Vloženo 11.10.2009
Aktualizováno 18.6.2019

tak jsem si 10.10.2009 koupil XJéčko a jako loni si pro něj jel v dešti - tradice

První dojmy - hodná, spolehlivá, pohodlná, slabší při plném zatížení (3 kufry + stan, žena) . s předchozí jawičkou to nejde srovnat. moto je určeno pro nenáročné především cestovatele. můj rekord je cca 850 km a 10 hodin v sedle . zatím jsem bez zavady jen provozní věci. dlouhodobá spotřeba +- 5 l na 100km. opravdu spokojenost a zatím nezvažuju výměnu

Motorku bych doporučil pro - Kdo chce levnou nenáročnou pohodlnou moto klidně i na cestování ve 2

Doplňky na motorce - Padáky Bartus, alarm léta fungoval ale letos zlobil tak šel pryč

po koupi jsem na ní jel dom cca 130 km hezky v dešti (osvědčily se nepromoky z pracovních oděvů za 250,-!!!)prvních cca 60 km jsme se jen oťukávali, přece jen je to něco jiného než jawka. Pak už jsem si dovolil víc a jízdu si pěkně užil. Zatím jen krátce k motce, sedadlo je naprosto super, mírné vibrace mezi 4-4500 ot., ale nic hroznýho, pak nastává tichoučko a pohoda, jako bych doma seděl v křesle. Tak jsem dojel svou první tisícovku. Moto šlape jak hodinky. Většinu jsem najezdil ve dvou. Moto to zvládá se spotřebou do 5.5 l na 100km a to docela svižnou jízdou tedy pro mě svižnou. Sólo jízdou jsem si dovolil vyzkoušet co moto zvládne a umí a tak jsem občas jel 150. Paráda. Pěkně bere zatáčky docela slušné zrychlení při předjíždění. Prdelní posez super. Jsem spokojen a moto doporučuju jako přestup z jawy či pro pohodlné cestování i ve dvou.

Tak pokořeny další tisíce km a k motce jen samá chvála. Se spotřebou se pohybuju mezi 4,3-5. Po výměně obou pneu za Michellin Pilot Activ musím říct, že se chování motorky zlepšilo o 100% k lepšímu, perfektně sedí do zatáček, pomalu se sjíždí, sedí dobře i za mokra (bohužel taky už vyzkoušeno). Mám objednaný nový padáky, protože ty starý byly opakovaně svařený a jaksi to nebylo ono. Taky jsem si přikoupil třetí kufr a jsem plně připraven na podnikání delších výletů.

Tak jsem letos vyjel na svojí první skutečnou motodovolenou. Ujel jsem necelých 2000 km, země Rakousko, Slovinsko, Chorvatsko, Maďarsko a Slovensko. Až na aprílové počasí parádička. Motorka šlapala bez problémů (jak jinak je to XJ) a to i přes její plné naložení ( 3 x kufr cca 50 kg krámů, přítulku). Průměrná spotřeba 4,9 l na 100 km (80% dálnice průměrná rychlost 120km/hod., zbytek okresky průměrná rychlost 60 km/hod.). První den jsem trhl svůj rekord a ujel něco malinko přes 800 km, zastávky většinou jen na tankování min. 200 km max 260 km vkuse). Já i manželka jsme to zvládli. Po dovolené stačilo jen napnout řetěz jinak nic. V září ještě chystám víkend v Maďarsku a končím letos s cizinou.

2011 Tak nevím co bych dopsal, motorka jezdí tak jak má, vše naprosto v pohodě. S motkou jsem maximálně spokojen. Bohužel jsem letos na tom finančně dost bídně, takže toho moc nenajezdím.

září 2011 i přes finanční bídu mám najeto 4000km což je nejslabší rok, ale o to víc jsem si to užíval, nebral jsem to jako samozřejmost, ale takovej malej svátek. I do ciziny jsem se podíval byť jen slovensko a to slnečná jezera, pezinok ...když už jsem vyjel nebyla trasa kratší 150ti km. motorka šlape jak hodinky, sezona naprosto bez problému. v zimě pořádná příprava a příští rok zase k moři, snad řecko ...

2013
tak máme pomalu další sezónu za sebou. letos jsme byli s partou na prodlouženém víkendu ve slovinsku konkrétně jezero bled. super doporučuji. průjezd přes rakousko v pohodě i když s plně naloženou motorkou bylo občas obtížné stačit x krát silnějším strojům. luxusní byl průjezd prusmykem vrsic. na z5 jsem okusil jízdu v nových nepromocích. průměrná spotreba 5 l. přes zimu bude nutný velký servis nová řetězovka, filtr, ventily, seřídit karburátory, vyvážit přední kolo, svíčky atd.. s moto zatím spokojenost.

2014
Moto po velkém servisu. Taky to už potřebovala holka jedna. Moto je jako nové a tak jezdím a jezdím. Je fakt že se občas přistihnu že by to chtělo víc koníků ale záhy jsem vrácen zpět na zem. Letos jedem na prodloužený víkend k jezeru faaker see už se těším. Po servisu jezdím kolem 4.5 l na 100km. S moto jsem stále spokojen. Pneu je jako nové a to už mám na nich nalítáno víc jak 15000 km. Taky jsem si udělal radost a opatřil moto zásuvkou pod sedlo ale s kabelem 1m.

lubinou
lubinou napsal 13.08.13 v 11:54

Codyk, máš to pěkný, s těma kuframa se odstěhuješ nadvakrát Já měl tuhle na tacháči samý pětky...

cedavera
cedavera napsal 14.11.12 v 17:25 10b.

Super moc hezka! Chtel jsem se zeptat odkud jsi objednaval padaky? Ja narazil na tohle: http://aukro.cz/cra...ion-i2770181396.html
Ale nejsem si tim moc jisty ...

bojar61
bojar61 napsal 20.04.12 v 07:17

ta barva má něco do sebe ,moc pěkný stroj přeji mnoho km.bez problémů.

Bogo93
Bogo93 napsal 13.04.12 v 16:23

Pěkná slečna a super barva.

Ilča62
Ilča62 napsal 28.10.11 v 21:37

Opravdu krasotinka a ty kufry ti zatím tiše závidím ,tak mnoho zdárných km.