Honda NTV 650 Revere (1997)

Vlastník chorcheee
Vloženo 15.1.2012
Aktualizováno 19.4.2017

3. sraz majitelů a příznivců strojů NTV 650 Revere a rodiny Deuville

Vloženo: 25.06.2014, Uskutečněno: 06.06.2014, Stav tachometru: 92854 km, Zhlédnuto: 12x

Hoston je jiný než já (a to hodně), ale muž činu to je teda určitě. Nejenže přijel ze Švýcarska jen proto, aby uspořádal slibovaný sraz, von si na to i koupil Reverku. . A krásnou bílou. Kdo sleduje dění ve skupině či s náma dokoce jezdí ví, že měl Hondu CB 500 (1998). Jistě legendární, ale s Revere toho moc společného nemá. Taky sme si z něho za to utahovali. Ale že chce Reverku, to předseda klubu, věděl už dlouho - jen nemohl na žádnou vymazlenou natrefit.

Sraz se o kousek zkrátil a skoro neuskutečnil. I já jsem na tom měl zásluhu. Mnoho lidí nahlásilo příjezd až v pátek večer. To mě naštvalo (i když mi po tom nic nebylo). Pak se naštval (jak jsem čekal ) i předseda: "Přemýšlím, zda kvůli jednomu dni vyjížděk mi stojí zato absolvovat 850 km cestu ze Švýcarska a zpět. Začínám být nasraný".

Naštěstí se nasral jen zdravě, přijel a vše zorganizoval. Díky Hostůnku Milhausi!

Já dorazil se srůstající klíční kostí do Liberce zmiňovaný pátek večer (což jsem dlouho předem avizoval) a užil si tak krásný sobotní okruh vyjížděk. Většina kolegů ani nevěřila, že přijedu. Mnozí se asi i těšili (že tam nebudu), neb na fóru jsem je prudil dlouho předem . A problémy jsem si neodpustil ani na místě...

Vždy tankuji až poté, co přepínám na rezervu. Přes to vlak nejede. Na plánované ranní benzince jsem tedy tankování vynechal, neb přepínač paliva byl u mě ještě na hlavní poloze. Po pár kiláscích - jak to tak bývá - jsem musel přepínat na rezervu. Když jsem to na první "kochací zastávce" - Panské skále, Hostonovi hrdě oznámil, byl brunátný. Prý mě utluče přilbou. Vysvětlovat mu můj vnitřní svět nemělo smysl. Poté co jsme se pokochali a pofotili, řekl mi kde je benzinka a ať jedu napřed.

...tady ještě odbočím. Kolega co si říká keydoc si táhl s sebou DSLR (digitální pravou zrcadlovku) a plnou výbavu. Většina lidí si dneska kupují zrcadlovku pro pózu. Už to nestojí tolik a vypadá to profi. Takových jsou dnes na světě miliony. Většinou tu techniku vůbec nevyužijou. Pohrdám jimi. Keydoc je jiný. Když jsem viděl jeho fotky, uznávám, že je borec. Jeden z mála, co si slušný foťák do rukou zaslouží. Ovládá jak techniku, tak má nápady na záběry. A hlavně nelituje času na dělání výřezů, korekci perspektivy, korekci barev...Většina lidí nam*dá tisíc fotek a nahraje je na Rajče. "Ty kdož je prohlížíš, probírej se s*ačkama!". O tom focení není (nemělo by být) a keydoc to chápe. Přeju Ti, kolego, ať máš z focení stále radost a jsi v něm úspěšný!

...No, kde jsme to přestali? Jo, že jsem nenatankoval a nechápal, že to může být chápáno jako protispolečenské jednání. Jel jsem tedy napřed, natankoval, čekal na ostatní, ti projeli kruháčem u benzinky rychleji, než jsem čekal, ale dohnal jsem je. Nikoho jsem neomezil.

Když jsme večer popíjeli v Autokempu Liberec, jeden motorkář už mé kecy nevydržel a říká: "Já už Tě nějakou dobu pozoruju a přijde mi, že seš ma palici. Možná seš vysokoškolák, ale měl bys s tím asi něco dělat. To Ti ještě nikdo neřekl, že seš divnej?"

Připustil jsem, že mi lidi říkají, že jsem blázen a zeptal se ho co bych s tím mohl dělat. Nevěděl.

Hoston k věci přidal, že tady jsem ve skupině, a že se jí mám přizpůsobovat. Že jestli si chci dělat co si zamanu, mám jezdit sám (to taky většinou dělám ).

Považuji se za vysocefunkčního autistu (Aspergerův syndrom) a i testy to potvrzují. někteří z klubu to vědí. Tady to ale nemělo smysl rozebírat. Nikdo by na delší než minutový rozhovor na toto téma neměl náladu. Také jsem bezesporu moc inteligentní. Ale jak říká jeden z nejinteligentnějších Čechů, Marek Čtrnáct (uznaný autista): "Pokud máte IQ 120-130, je to dobré. Dokážete toho využít pro praktický život. Pokud máte víc, je to průšvih. Budete ten nepochopený blázen a šašek, ze kterého si ostatní dělají legraci (což se někdy bandě hodí, jindy je to prudí)."

Takže tak. Ale dost o tom. Sraz se myslím povedl (já najel 691 km, švýcarský "skoroobčan" Hoston 2450 km) a viděli jsme toho hodně. Panská skála, Skalní hrad, Pekelné doly (nyní motoklub, dříve místo natáčení legendární pohádky "S čerty nejsou žerty"), Ještěd. Ti co přijeli ve čtvrtek pak ještě víc.

Jelo 18 strojů. 6x Revere, 6x Deuville 650, 3x deuville 700, 1x CBF 1000, 1x BMW 1200GS, 1x S GS 500.

Mé tři tankování vyšly skoro vždy přesně na 4l/100km (na tankovaných 8 litrů jsem ujel postupně 197,5; 202 a 200km). Takhle mi to konzumuje na větší vzdálennosti skoro vždy (tak proč to měřím, že? Nevysvětlím ). Přestože novější stroje podobného výkonu (třeba Honda NC 700), to dokáží i pod 3,5l/100, myslím, že mi nikdo nebude vyvracet, že Reverka je úžasná. Ten kardan, spolehlivost, provozní náklady a cena, za kterou se dá koupit jsou úžasné). Nikomu nechci vyvracet jeho volbu, ale šestiválcové 130kW BMW K1600GT bych nechtěl, ani kdybych na něj měl. Víc než půl MEGA se dá jistě investovat lépe (já třeba stále bourám, takže nesmysl ). No a zvuk má tahle motorka špatný, jak jsem slyšel na vlastní uši.

Hostone, děkuji za pěkný sraz (a hlavně za jeho organizování - vím, že to není jen tak), ale na mě už tam bylo moc lidí. Já se rád zas projedu s někým z vás, ale na tak velký a větší sraz už nepojedu. Při komorním rozhovoru dokáži lidi nadchnout svou nápaditostí a pohledem na svět. Ve velké skupině jsem skoro vždy za exota.

stefanik (0) napsal 26.06.2014 v 01:23

Chorcheee, napísal si to pekne a výstižne. Som rád že som Ťa mohol spoznať, maj sa krásne a budem sa tešiť na ďalšie stretnutie zo všetkými NTV-čkarmi.

• "Ready" ale jak je chorcheee chytrej, tak je blbej :)

Když je člověk blbej, většinou to bolí. Proč tím ale nepobavit ostatní, žeááno? :). Tak to zkusím. v prosinci 2015 mi přišla nová Zelená karta a že mám zaplatit 1760 Kč. Loni to bylo 1350, předloni 1160 Kč. "To už pos

Typ: Reportáž
    Vloženo: 17.03.2016
    Uskutečněno: 17.03.2016
  • 10 000 km na "novém" tachometru dosaženo!

Takže to máme už dohromady 110 000 (pokud nebyl tachometr dříve přetočen). Reverky jsou fakt nesmrtelné! :-DD. A pro potěchu oka přidám pár z-stacků houbiček. Víte co je to z-stack?

Vloženo: 06.11.2015
    Uskutečněno: 06.11.2015
  • Nebát se a nekrást :).

Přidám vtipnou příhodu ze včerejší cesty. V Brně jsem zjistil, že tam sice mám motorku, ale nikoli přilbu (tu jsem odvezl autem do Chocně, že ji vyčistím a nyní si to neuvědomil). Nedokázal jsem přenést přes srdce, že by

Vloženo: 15.08.2015
    Uskutečněno: 15.08.2015