Triumph Rocket III Touring (2010)

Vlastník jiri.nikl
Vloženo 15.1.2012
Aktualizováno 10.9.2017

Po Yamaze Wild Star 1600 a Yamaze Midnight Star 1900 jsem se dostal do ošemetné situace co dál.Jasné bylo to že Cruisery jsou pro mne zatím tím správným směrem.Ze saké a rýže jsem se vrhnul přez kanál na čaj o páté,těžké anglické pivo a skotskou

První dojmy - První dojmy jsou úžasné,po obrovské radosti přichází na řadu respekt a zároveň to člověka donutí pořádně se s raketkou seznámit,ale to s sebou přinese ježdění a nic než ježdění,proto jsem si ji taky pořídil ne :)

Krásný ,silný motocykl v klasické kombinaci černé a chromu.Raketa je jako nová,koupená a dovezená čechem z Drážďan,já ji pak objevil v Praze,kousek od Prodejny Triumph .Má servisní knížku a v ní zapsány dvě prohlídky,také v Drážďanech.
Před naložením na přívěs,jsem ji v rámci možností asi na 2 km projel.Krásný a zajímavý zvuk tříválu nemá chybu,zrovna tak akcelerace,i když to pořádně uvidím až za tepla a lepšího počasí.Spojka bez problému,řazení je přesné a jednoduché.Uvítal bych kdyby při startování měl možnost vypnout světlo.
Rozmýšlel jsem před koupí také o Racket Roadsteru,ale vybavenost zvítězila nad dravostí.
Motocykl se již v základní výbavě prodává s kufry,zadními padáky a plexisklem,to bylo to co bych stejně pořizoval,jelikož strašně rád jezdím po čechách i do světa.Takže taková základní výbava je zlatá.
Při detailnějším pohledu ,však člověk znalý odhalí ještě několik dost důležitých a finančně náročných "drobností",které bych rád do budoucna pořídil a čehož jsem byl ušetřen.Já měl totiž štěstí,že pan majitel byl srdcař a taky nějakou tu pětku měl na kapse navíc a na Raketě nešetřil již při koupi.Napočítal jsem doplňky v hodnotě 30 tisíc,které jsou zde navíc.Zadní opěrka,nosič,boční padáky zadních kufrů,přední padák,reling a ozdoba předního blatníku,držák navigace.
Pro zajímavost tady napíšu jak si originál doplňky stojí cenově.(budeme se bavit jen o originálním příslušenství)
Plachte na moto Triumph 3.000,-
Opěrka 3.200 plus Uzamykatelný držák opěrky 7.900,- Nosič zadní 3.900,- 15.000 celkem !!!
Padáky přední 6.800,-
Reling na přední blatník 2.400,-
Chrom ozdobný lem před. blatníku 500,-
Boční ozdobné obvodové padáčky kufrů 5.500,-
To jen pro představu co má Raketka na sobě a co bych nejspíš časem postupně pořizoval.
Po příjezdu domů už jsem ji kvůli slabé baterii,zimě a svítícímu hlavnímu světlu ihned po otočení klíčkem nenatočil
Pro jistotu jsem nechal změřit chladící kapalinu,(v garáži netopím)zde se také nešetřilo,je namíchaná na mínus 30-35 stupňů.
Čeká mě zkusit oživit baterii,která po delší pauze bez provozu a dobíjení vypadá na umření.Připojím "Optimate" nabíjecího doktora a uvidíme jestli ji dokáže přivést k životu.Tady by se právě hodil vypínač na hlavní světlomet,když není šťávy nazbyt.
Tak to je zatím vše ,co jsem za první den stihnul.

Igelitko
Igelitko napsal 12.02.22 v 10:07

Prosim ta, ako sa otvaraju kufre? Vcera som kupil a neviem ich otvorit. Mama 2 kluce od zapalovania a taky maly jeden. Kluce od zapalovania sa v zamkoch kufrov sice daju otocit, ale nic sa nedeje.

Drtikol82
Drtikol82 napsal 12.01.15 v 09:39 10b.

pěkný monstrum

mvacky
mvacky napsal 09.01.15 v 23:54 10b.

j.r.ewing
j.r.ewing napsal 27.12.13 v 08:34 10b.

10b
Nádhera. Ať slouží

harly27
harly27 napsal 31.05.13 v 11:28 10b.