Triumph Rocket III Touring (2006)

Vlastník ringowrc
Vloženo 22.4.2021
Aktualizováno 25.4.2021

Motocykl určen zejména pro dlouhé a pohodlné cestování.

Motorka koupena od FIRMA:EuroCycles (Vítězov)

Honda GL1800 GoldWing: důvod neuveden

První dojmy - Původně jsem se přijel podívat na Golďase. Jenže fotografie jsou něco jiného a pohled na živo odhalil různé nejen kosmetické vady. Ovšem při spatření Rakety jsem měl během vteřiny jasno! Padl mi do oka a při nastartování srdce poskočilo ještě víc.

Motorku bych doporučil pro - Motocykl vhodný pro dlouhé a pohodlné cestování. Nedoporučil bych jej pro začátečníky, vzhledem k hmotnosti a šílenému kroutícímu momentu.

Doplňky na motorce - Na stroji je přidán zadní kufr s „grilem” a opěrkou pro spolujezdce.
Dále je na řidítkách připevněn držák pro dobíjení telefonu nebo navigace. Také jsem našel na pravém boku konektor pro dobíjení baterie.

Průměrná spotřeba - 7.3902 l/100km

Vzhledem k tomu, že již vlastním Suzuki Intruder VS 1400, jsem toužil po motocyklu, se kterým se dá pohodlně cestovat třeba i po Evropě. Po prvním dojmu mohu říci, že tohle je to pravé. Velmi pohodlný posez, snad jen pedál zadní brzdy je příliš vysoko. Ale to jde upravit dle potřeby. Zrychlení je impozantní. To se nedá popsat, to se musí zažít.
Při jízdě z prodejny domů (cca 200 km) jsem se postupně seznamoval s jízdními vlastnostmi. Ovládá se velmi dobře, v delších táhlých zatáčkách trochu plave, ale to snad spraví nastavení zadních pružin.
Co mne však velmi nemile překvapilo byly obrovské vibrace na přední brzdě. Dost mne zamrzelo, že se na prodejně o této závadě vůbec nezmínil. Takže mne čeká buď oprava kotoučů, nebo koupě nových.
Zátah motoru je opravdu brutální. Při své první jízdě jsem měl trochu obavy, jak se tento parník bude chovat při otočení plynové rukojeti. Záhy jsem zjistil, že obavy byly zbytečné. Gumy drží dobře a nemusíte se bát předjet i dva kamióny jedoucí za sebou.
Z Rakety jsem velmi nadšen a pevně doufám, že s tímto motocyklem již nebude problém procestovat Evropu.

Zelinář
Zelinář napsal 24.04.21 v 10:54 10b.

monstrozní záležitost

Guga
Guga napsal 23.04.21 v 21:14 10b.

Rakéta!

fery251
fery251 napsal 23.04.21 v 19:24 10b.

Krása nesmírná

Milan1963
Milan1963 napsal 23.04.21 v 17:54 10b.

Hezký a silný stroj, at' dělá radost.

Maršo
Maršo napsal 22.04.21 v 20:51 10b.

Parádní stroj..