Jawa 50 Dandy (1998)

Vlastník zrzzy
Vloženo 30.12.2011
Aktualizováno 30.12.2011

No vlastně jsem ji zdědil po bratrovi. Natrhla každýho pionýra, mustanga i simsona. Podle mě opravdu nejlepší motorka na úplný začátek jak po stránce údržby, tak jízdy. Měla už 5 rychlostí. Ta křivka výkonu 2T 50ccm - člověk se naučil perfektně řadit

Oproti jiným Dandy měla tahle sympatický kukuč - už to připomínalo motorku. Jezdil jsem na ní bez papírů kolem komína a těšil se až vyjedu dál. Když jsem koněčně měl papíry tak sem ji tak trochu rozbil. Vlastnil jsem řidičský průkaz celé 4 hodiny (byl fakt ještě teplý) a vracel jsem se domu po 150 km v sedle. 2 km před domem mi to podjelo na štěrku a já hapal. Boční plasty levé i pravé, přední maska, rychlopal, řidítka, stupačky...Zbytek sezóny jsem motorku dával dohromady.

zrzzy
zrzzy napsal 30.12.11 v 15:50

No já jsem jezdil jako prcek na takovým "minibikovi" s motorem z fichla za barákem po louce. Dandy jsem prodal před tím než přišla cbr - už mě nebavilo to startovat nakopáváním.

Milan1963
Milan1963 napsal 30.12.11 v 15:35

Já začínal před 30 lety na pionýru, ale Dandy jsou podle mně dnes dál a vhodné pro začátek.At' si ji užíváš i dál.Posílám 10 bodů.