Suzuki GSX-R 600 (2007)

Vlastník mike.46
Vloženo 11.11.2011
Aktualizováno 6.8.2013

První dojmy - Tak jsem dokompletoval silnou čtyřku z Japonska a v garáži se objevila Suzuki. Suzanku jsem přivezl 11.11.2011:) Koupena od Luboše Sedláčka - Redbikes. Vzhledově krásná, hlavně zadní část fakt luxusní. Lehce padlá na levou stranu-kosmetika.

Další šestka v garáži. Tentokrát pro změnu Suzuki a její legendární GSX-R. Jsem na ni moc zvědavý. Letos už toho asi moc nenajedu, takže více informací ohledně jízdy dodám až v příštím roce. Už aby to bylo. Zima bude opět moooc dlouhá.
Během zimy chci udělat klasickou přípravu na sezonu, tzn.: olej+filtr, brzdovku atd. Levou část kapotáže jsem nechal svařit, ale lak zatím řešit nebudu.
Taky asi časem pořídím nějaký laďák, aby měla Suza silnější hlas.
Moc se mi líbí přístrojovka, která má klasický otáčkoměr a ukazatel zařazené rychlosti. Co není určitě na škodu hlavně pro jízdu ve skupině je přepínač na varovné blinkry.
Design motorky je super. Nejvíc se mi líbí prdelka s integrovanými blinkry a pak přední kapotáž z profilu, kde světlo připomíná zobák dravého ptáka.

3.3.2012
Na motorce jsem "najel" pár kilometrů a mohu přidat stručné hodnocení hlavně týkající se motoru. Do šesti tisíc motor prská a moc s ním není. Jakmile rafika otáčkoměru přeleze 6000ot/min tak se projev změní a motor začne plynule zrychlovat. Od 10000ot/min je to ale teprve to pravé ořechové. Motorka vystřelí kupředu a s hlasitou zvukovou kulisou letí otáčky až k 16000ot/min. Díky výměně za menší řetězové kolečko je akcelerace ještě zlepšena.
Co se mi hodně líbí je zvuk meziplynů při podřazování. Motorka zuřivě vyštěkne a kvalt tam padne jako po másle. Převodovka je opravdu tichá a přesná.
Více o jízdních vlastnostech až po pořádné projížďce, kdy pořádně vyzkouším podvozek a řízení.

24.6.2012
Vzhledem k aktuální situaci (přírůstek do rodiny a pokračování stavby domu) je motorka hlavně zaparkovaná v garáži a slouží pouze k občasným vyjížďkám. I tak je dneska na tachometru 16542km, které jsou ale trochu ovlivněny změnou řetězového kolečka na menší a proměřování tachometru o ca. 10-15%. Na začátku jsem června jsem přezul na Dunlop Quallifier II, ale zatím jsem na nich vyjel jen jednou a moc je neotestoval. Snad se svezu aspoň příští týden, kdy bych chtěl vyrazit hned po práci.
Další drobnou úpravou jsou nové gripy Domino, které jsou hezké a navíc i trochu příjemnější do ruky. Pokukuji taky po nějakém laďáku, ale zvuk je celkem OK i bez něj, ale laďák je laďák :)
Jízdní vlastnosti jsou super. Jsem opravdu spokojený a přechod na GSXR mi vyhovuje. Zátah motoru je oproti ZX6R horší a trochu mi chybí antihoppingová spojka, což mi jednou způsobilo drobný výlet mimo silnici, ale šlo jen o vyjetí na trávu vedle silnice a motorku jsem udržel na kolech, nicméně vyklepaný jsem byl dooost. Takže podřazování vyžaduje více pozornosti a plynulosti a taky dopilování meziplynů.
To je zatím vše, snad najdu více času na moto a taky na sepsání dalších zkušeností.

6.8.2013
Prodáno...:(

BladeRider
BladeRider napsal 02.06.13 v 17:29 1b.

Tak na vožení na kárce za autem určitě stačí

Petta
Petta napsal 05.12.12 v 23:52

07 by měla mít antihopping. spojku, ne?

petulmoto
petulmoto napsal 15.08.12 v 15:14

Moc pěkný je vidět že okruhy Tě baví je to mazec!samo 10b

HolkaR6
HolkaR6 napsal 10.08.12 v 07:31

Hezká milá Suzuki A třeba se někdy zase Miku potkáme

Hansell
Hansell napsal 17.07.12 v 18:11

Pěkná, ale Ducati to není... velkej jsi už dost, tak si ji dopřej a díky za comment! zasmál jsem se