Yamaha FZ6 N (2007)

Vlastník kotouc.
Vloženo 8.10.2011
Aktualizováno 30.3.2014

Super mašina vhodná jak na delší cestování, tak i na popojíždění kolem baráku

2000 km - Motorku už jsem si trošku osahal, tak se pokusím o malou recenzi lajka.
Jelikož nemám zkušenosti s ničím jiným, budu to posuzovat jen podle mých pocitů.

Špičkový čtyřválcový motor z R6 je zárukou kvality a samozřejmě poskytuje velké množství výkonu. Koho nebaví řadit, ten může zařadit v běžném provozu čtyřku a bez cukání popojíždět i na dvou tisících otáčkách. Mnozí říkají, že motorka nejede, pokud jí netočíš nad 10 tisíc, já tvrdím, že to jede furt! Jasně, že zátah na šestku není nijak razantní, ale při druhým a třetím rychlostním stupni je v jakýchkoli otáčkách nástup výkonu brutální. Sečteno podtrženo, motor je perfektní!

Jak už design celku napovídá, nejedná se o nijak praktickou motorku. Kdo si ale tuhle mašinu koupil, jistě to nebylo kvůli pohodlí, ale kvůli zábavě. Na druhou stranu, s top casem a tankvakem se dá udělat i příjemná týdenní dovolená.

Přestože mám FZ šestku doplněnou o plexi štítek od Barracudy, v rychlostech nad 150km/h na ní prostě fouká a foukat bude, a to i na lidi menšího vzrůstu než jsem já.

Co my na týhle šestistovce trošku vadí jsou výfuky, které nejsou moc hezké a jsou dost tiché. Moc se mi nelíbila chromovaná zrcátka - nic v nich nebylo vidět a absolutně se k motorce jako celku nehodila. Nemluvě o tom, že je Yamaha cpe všude a to i na choppery. Nebylo ale nic jednoduššího, než koupit nová. A asi poslední věc byly blinkry. Podle mně zbytečně velké bambule s mizernou svítivostí. Stejně jako u zrcátek to šlo vyřešit LED náhradou, která mnohem lépe svítí a i vypadá.

Takže ve shrnutí - motor super, brzdy vzhledem k výkonu dostačující, dobrý posed, příjemná spotřeba paliva a perfektní ovladatelnost. Já jsem naprosto spokojen ))

5000 km - Všechno šlape perfektně. Motorka právě překonala 22000 km a je v naprostém pořádku, bez jediné závady. Dokázal bych si představit větší drive v nižších otáčkách, ale jinak je to raketa. Letos už toho asi moc nestihnu, takže další poznatky až příští sezónu

TheSyn
TheSyn napsal 09.04.12 v 17:57

Preeekraaasna masina, akurat mam vyhrady voci tomu plexi, nespochybnujem jeho uzitocnost, avsak na fz6n sa to proste nehodi...

kubrt11
kubrt11 napsal 12.02.12 v 17:21

Hodně povedená motorka,jezdil sem na ní,je to docela letadlo,na 6tku!Tak ať slouží! 10b.

DemolitionDave
DemolitionDave napsal 18.01.12 v 16:40

Krásný naháč, ať šlape ...a krátkou zimu!