ČZ 125/473 (1964)

Vlastník fichtlrider
Vloženo 24.9.2011
Aktualizováno 5.4.2014

Když jsem si vybíral motocykl 125ccm chtěl jsem nějakého českého veterána a konečně se to asi po měsíci podařilo.Konečně mám doma krásnou červenou mašinu ze Strakonic která má papíry a znám celou historii.

První dojmy - Oproti fichtlu mašina jak kráva.Pěkně tahá a má pěknej zvuk.Dobře se na ní sedí.

Když jsem letos o prázdninách vezl na vozejku domů polorozebranýho fichtla měl jsem radost ale řikal jsem si že už by to chtělo něco pořádnýho.Nějakou tu klasickou červenou mašinu na který bych mohl od 16. brázdit republiku a zároveň mít doma pěknýho veterána kterejch neni na silnicích tolik.Kámoš má 125/473 jako já a když sem jí viděl tak se mi dost zalíbila a tak jsem začal schánět.Moc to nešlo protože jsem měl omezený prachy a táta taky nebyl zrovna nadšenej že si chci koupit starej stroj.Táta má sice starý motorky arád a ve všech těhle věcěch mě podporuje ale řikal že na normální ježdění si mám pořídit 4takt a moderní.Ale protože jsem tvrdá česká palice a nenechal jsem si to rozmluvi tak se smířil s tím že bude doma další veterán.Samozřejmě všechny motorky na které jsme volali byly 125ccm některé sice jen papírově ale to je fuk.První sportka na kterou jsme volali bohužel neměla tp ale byla moc pěkná ale bohužel byla pryč.potom jsem našel ČZ 175/487 s papírama 125 ale byly tam nějaké nesrovnalosti tak to šlo taky k ledu.Pak se našla krásná 125/476 a vše se domluvilo.Ale den řped tím než jsem si pro ní měl jed mi volal majitel že jí naboural.Byl jsem sice naštvanej ale schánělo se dál.Pak se našla 125/473 v černé barvě i s technickou ale mě se nezdálo proč je všude napsaný typ 453 tak jsem rovnou řekl že radši ne.No a potom jsem se jednou odpoledne toulal po netu a našla se ta moje.Na inzerátu nebyla fotka ale risknul jsem to.Bývalý majitel poslal fotky na kterých vypadala pěkně tak jsme se dohodli že se pojedu podivat na ní do Strakonic.Když jsme dojeli stála tam nádherná číza v origo stavu ale bez baterky.Dali jsme tam 9v baterku a roztlačili.Chytla hned ale něco rachtalo v motoru.Cenu jsme z 15tis srazili na 12 a jelo se domů.Teďka přes zimu se budu snažit odstranit to chrastění (asi to budou kroužky),taky plánuju koupit Páva a v létě se pojede s kámošema na mega hrubej vejlet na moravu.Už se moc těšim až se na ní pořádně projedu

Černej_Vasil
Černej_Vasil napsal 01.02.22 v 10:42 10b.

no už je moje

tunik21
tunik21 napsal 09.03.20 v 13:50 10b.

Naprosto dokonalá mašina, hned bych jí koupil. 10b

sobolman
sobolman napsal 05.05.15 v 13:57 10b.

Moc pěkná a zachovalá.

Vítr-ve-vlasech
Vítr-ve-vlasech napsal 05.09.13 v 18:10 10b.

super nick

fidlimydli
fidlimydli napsal 02.08.13 v 21:14 10b.

Krásná Sportka a origo stav se cení.