ČZ 125/473 (1966)

Vlastník Provaz1
Vloženo 9.8.2010
Aktualizováno 3.12.2015

Motorka kterých moc na našich silnicích není - ČZ 125/473 Sport. Je to hodně zajímavý stroj.

První dojmy - Motorka lehce ovladatelná s vysokým nestandardním posezem. Motor docela línej, ale nakonec se přemluvit nechá... Bral jsme jí, jelikož byla v původním stavu s doklady.

Tak jsem si koupil sportku. Je to vzácnější než 175 Sportka a proto z ní mám větší radost. Teď mi slouží jako stroj na dopravu,ale spíš jako veteránek na nedělní projížďky.Je to originál stav- lak ještě s linkami atd. Koupil jsem ji přes inzerát z vesnice od nás vzdálené 75 kiláků- jeli jsme se na ni s kámošem podívat a když jsme se na koupi dohodli tak kamarád ji odvez po vlastní ose. On na Číze a já za ním s autem s hromadou náhradních dílů . Bylo to o nervy - sice jezdila ale nikdo nevěděl co v tom motoru vlastně je- ale čiza to statečně zvládla - jen jsme při cestě profukovali palivovej kohout pač se do něj vždy časem dostala rez. Ale jinak nebylo co opravovat při cestě. Když jsme ji dovezli, tak jsme se hned druhej den pustil do oprav- pač na ni nebylo nijak zvlášt v průběhu let saháno jak jsme zjistil. Bylo ji třeba vyčistit a hlavně vše zrevidovat aby mi při cestách někde neklekla. zrepasoval jsem zadní tlumiče- pač ty tam vůbez už nebyli v zatáčkách to hned odskakovalo a byla hrozně celkově vyhrkaná. Pak výměna oleje v předních tlumičích, spojkové lanko, celkové promazání a spousta dalších drobností. no a nakonec jsem ji celou přeleštil- chromy silichromem a některý chromy jsme vzal na brusku na filcovej kotouč- hlavně výfuk- ten byl poteklej kyselinou ale po uporné práci se mi ho podařilo docela zachránit- až se pálil filcák . Jak jsme vzal leštící pastou Tempo. Zatím jsme s ní spokojenej- jen ty koníky jakože občas fakt chyběj- ale to zas tak nevadí- aspoň si mou zetku může každej prohlídnout- jinak ten motor žere dost málo což je taky supr -kolem 3 litrů. Je to super když na vás lidi mávaj, dávaj palce nahoru a dokonce i když jsem dával chodci přednost na přechodu- chlapík se zastavil a mávnul na mě ať jedu, pokejval hlavou jakože takovýhle stroje mají mít volnou cestu - tak to mě vždycky fakt potěší- na nějakým japoncoj si vás dnes málokdo všimne- ale když brumlá Zetka- to je něco jinýho... PS: první 2 fotky je když jsme ji přivezli a kryt řetězu tam nemám na foto pač se právě renovoval- ten to teda potřeboval no...

cmiral
cmiral napsal 30.01.19 v 12:19 10b.

pěkná, už ji mám ve sbírce k 475 a po renovaci taky , lehká a obratná, posez na sportce je fakt super proti lokomotivám 353 a 559

vanemuine
vanemuine napsal 02.03.13 v 21:16 10b.

Moc pěkná sportka v krásném původním stavu Přeji spoustu pohodového ježdění!

fichtlrider
fichtlrider napsal 26.09.11 v 17:09

fakt moc pěkná nedávno jsem si koupil taky 125 sportku v origo stavu ael nemá tk pěkný chromy (ale nový tam stejně nedám) fakt pěkná 100 bodů

NWM
NWM napsal 18.09.11 v 08:02