Honda VTR 1000F Firestorm (1998)

Vlastník dom182
Vloženo 13.9.2011
Aktualizováno 19.3.2021

je to prostě krásnej žlutej Houmr s ucukaným, věčně nasraným dvouválcem :))

První dojmy - po motorkách jsem letno pokukoval, bál jsem se jich, nechtěl jsem nic moc silnýho, jenom aby to pěkně jelo a s kývačkou jsem byl docela spokojený :). Z nudy jsem brousil po motorkářích a co nevidím, kamarádův táta prodává své VTR. Půjdu se jenom podívat, tak pěkná motorka za to stojí. Po prvním nastartování litrového dvouválu s otevřenýma výfukama jsem sedl na zadek a už jsem nic jinýho nechtěl. Prostě jsem ji potřeboval :)). Nějaký zkušenosti s šestkama byly, devítka mi taky seděla, risknu litra :). Slovo dalo slovo a Houmík se stěhoval o 200 metrů ke mně. Tím jsem si naprosto a bezvýhradně zamiloval dvouválce a nechce se mi lézt na cokoliv jiného ;). Mám ho rád a hotovo :)

litrový véčko .. co víc dodat:). Ideální na blbnutí na kratší vzdálenosti. Díky krouťáku od pár otáček je to fajn k rychlým přesunům a zvuková kulisa je taky luxusní :). Na delší ježdění po dálnici a dlouhý rovinky by se hodil čtyřhrnek, ale na véčku vám zase při podřazování pěkně lítá zadek a padá do zatáček sama :) .. jen ta zadní guma mizí před očima :)

Houmr na 5 let změnil svého majitele, věřil jsem, že jde do dobrých rukou, no jaké bylo moje rozčarování, když se najednou objevil na inzerci .. silně zanedbaný, stavem, pomalu se blížícím, motu na náhradní díly :/ :-o. Okamžitě volám a jedu pro něj .. no a na místě? Nemám slov, ani ho nestartuji, prostě jen nakládám a rychle pryč. Celou cestu domů se mu ve zpětných zrcátkách omlouvám, jak jsem mu to mohl udělat.

Za těch pět let najel nový majitel něco kolem dvou tisíc kilometrů a po*ral co mohl. Rozbitý zrcátko a ulomená řidičova stupačka, no budiž, ale když mi jeho květinka vykládala, jak umývá kapoty, plexo a přední světlo CIFEM !, stál jsem jen v němém úžasu, jestli je tohle vůbec možné. Doma si všímám, že drobné "nedokonalosti" stříkal majitel sprejem. Že jiné barvy, to by ani tak nevadilo, ale že bez jakéhokoliv zakrývání čehokoliv, takže všechno pokropené barvou a polepené hustokrutýma nálepkama, to už jo. Někdy prostě slova nestačí, snad jen, že některým lidem nepatří nic pěkného do rukou.
Takže doma velká rozborka sborka, odstraňování X, pro mě nepochopitelných, závad, zanedbané údržby a do očí bijících nesmyslů. Všechno znovu vyleštit, kola, kapoty, plexo, světlo, koncovky výfuku .. všechno dodrané od cifu :/, přetěsnit motor, spojkový válec, karbce .. no ještěže je to za nama.
Loňská sezóna doježděna a chystáme se na jaro 2019

Normik
Normik napsal 10.01.19 v 12:41 10b.

Srdcová mašina

Mario81
Mario81 napsal 10.01.19 v 12:21 10b.

Hříbek
Hříbek napsal 10.01.19 v 10:04 10b.

Parádní Houmr a hlavně zajímavý příběh pěkně jsi ho dal zase do kupy

123ps
123ps napsal 05.01.15 v 14:25 10b.

Pěknej Houmr, ale už šel do světa, takže pryč s nostalgií a honem pořiď něco pořádnýho V2 ať je opět kopec zábavy

Nechuťák
Nechuťák napsal 26.02.13 v 14:21 10b.

Krásná barva