Honda VTR 1000F Firestorm (2002)

Vlastník Berry_MLK
Vloženo 19.2.2009
Aktualizováno 13.3.2012

Dvakrát Leo Vince, a z oken padaj květináče..

Krásná dvouválcová motorka. Laďáky Leo Vince v kombinaci s litrovým dvouválcem, to je neskutečný řev.

Sousedy tim při ranních vyjížďkách zaručeně z postele dostanu :)

Najeto zatím asi jen 100km. Ale síla motoru je neuvěřitelná a brzdný moment při zavření plynu taky. Skvělý na to, že člověk nemusí pořád řadit. Výkon pořád, kdykoliv.

Motorka se jeví i jako překvapivě pohodlná, myslím, že i delší cesty nebudou problém.

Až přibydou kilometry rád se rozepíšu.

Tak jsem se rozhodl aktualizovat stav:
Motorka aktuálně na prodej. Budeme kupovat něco hodnějšího.

Honda VTR 1000F je výborný motocykl s neskutečně podmanivým zvukem a výkonem na rozdávání. Jakékoliv předjíždění či potřeba prudké akcelerace se odehrává drtivým způsobem. To vše doprovázeno nenáročnou údržobou a spolehlivostí. Nikdy mě nikde nenechala.
Negativní věcí zůstává spotřeba paliva okolo 9ti litrů. Na druhou stranu kdo chce jezdit na litrouvém dvouválci a hledět na spotřebu.

Upřímě ale musím říct, že to není motorka vhodná jako úplně první. Pro člověka bez jakýchkoliv zkušeností s ježděním na motorce.
Nejde o všeobecné klišé, že se na tom člověk musí zabít a že nezvládne ten výkon.
Pokud má člověk zdravý rozum, lze na takové motorce jezdit.
Problém nastává v technických pasážích, kdy je to prostě kus železa s velkým točivým momentem a pokud na motorku netlačíte, tak prostě nefunguje správně.
Pere se s jezdcem a má tendenci se v zatáčkách rovnat.
Další nepříjemnou věcí je blokování zadního kola při podřazení. Pro začátečníka také ne zrovna moc dobrá vlastnost. A díky masivnímu nárůstu výkonu od nízkých otáček může při výjezdu s pomalejší zatáčky dojít k proklouznutí zadního kola a následně k počátku high sideru.
Jednoduše je to skvělá motorka s velkým srdcem, ale aby fungovala, musí se na ní tlačit.
Každý zkušenější jezdec, který si jí půjčil jí nechtěl vracet.
Vzpomínám si, jak mi jí kamarád vracel a smál se, že ve 150 za ním na výjezdu ze zatáčky zůstala černá čára.

Za dnes nějakých 60 tisíc korun, nevím jestli se dá koupit podobná stejně spolehlivá motorka.

Já motorku zakoupil, protože jsem dal na rady kamarádů, kteří zvládli litrovou motorku jako první. Navíc motorku jsem znal a věděl sem, že je to dobrej kus.

Nyní s pokorou přiznávám, že to není pro každého.
Motorku prodávám, a mám v plánu koupit něco hodnějšího a zkusit to znovu od začátku.

Hned v první sezoně jsme měli malou nehodu. Ne mojí vinnou. Proto lakování do modré metalízy s fialových efektem. Doplněné bílými lakovanými pruhy v perleti.
Na slunci vypadá motorka neuvěřitelně dobře.

Všem mnoho šťastných kilometrů a rozum do hrsti...

Prodáno. Motorka nebyla nějak vážně havarovaná a opravená byla pěkně. Za danou cenu si myslím super stroj.
Nestěhovala se daleko. Třeba se na silnici ještě setkáme..
Ať dobře slouží novému majiteli.

Berry_MLK
Berry_MLK napsal 12.03.12 v 16:21

Už sem změnil.Žena taky nebyla nedšená. Myslela si, že po VTR zůstane garáž prázdná.
Těšim se na první teplý dny. Modrobílá vrtule si žádá prohnat..

dawe.fox
dawe.fox napsal 12.03.12 v 13:29

čau negře, tak jsem zaslechl, že měníš stáj těším se na nějaké ty fotky - hele přeju ti to, já si musím počkat, mám zlou ženu a málo peněz ahoj

thor1403
thor1403 napsal 08.03.12 v 13:58

moc hezká.Hlavně hodnotím barvu.Nikdy bych neřekl že může tak hezky působyt modrá barva.Pěkná fakt pěkná.Rozhodně bych se jí nezbavoval ale jak myslíš

Berry_MLK
Berry_MLK napsal 16.02.12 v 13:09

Tak může to ještě dopadnout i jinak. Ale BMW bych si moc přál.

Milanek13
Milanek13 napsal 16.02.12 v 13:00

Pěkně sebekritický komentář. Neboj s BMW bude líp.