Triumph Tiger 800 XC (2011)

Vlastník KamilS
Vloženo 27.7.2011
Aktualizováno 29.7.2011

Můj novej společník na couračky, ježdění do práce i daleká dobrodružství :D

První dojmy jsou parádní. Jelikož jsem předtím jezdil silničního naháče, tak jsem měl trochu obavy jak si vzájemně sedneme, ale ty se nepotvrdily. Jezdí se parádně a super mi padla do ruky.
Tříválec je fakt unikát. Někde jsem četl, že je možná až příliš ostrý, ale neřekl bych. Když jsem se vezl na GS800, tak mi přišla jednička úplně jedovatá. V terénu jsem si na ni nemohl vůbec zvyknout. U Tigera je ale daleko příjemnější. Zátah je sice rychlý, ale rovnoměrný. Rozhodně pokud jste jezdili nějaký čtyřválec, tak vám to nepřijde. Celkově mi motor Tigeru sedl mnohem víc, než GS800.

Jedna věc, co mi vadí je větrák na chladiči, který když se roztočí tak ten horký vzduch žene na nohy. A je fakt dost cítit. Dneska bylo dost vedro a jak jsme se sunuli kolonou po jižní spojce, tak to úplně pálilo i přes kalhoty!!! Sice stačí jen trochu odklonit koleno od nádrže a už to jde vedle, ale je to nepříjemný. Taky mi moc nesedí, že není přepínání režimů displeje na řidítkách. Je to dost nebezpečný, když se musíš předklonit a zmáčknout čudlík na budíku... :( Jo a taky je vyšší, než jsem si myslel :) Měřím 180cm a musel jsem si dát sedlo na nižší polohu, abych vůbec rozumně došáhnul na zem...

No ale pozitivní pocity naprosto převažují nad pár drobnostma!
Tak to je pro teď všdchno. Další někdy později :)

Zajda.Brno
Zajda.Brno napsal 09.06.14 v 16:03 10b.

Pěkný kousek za 10b

Zároveň si dovoluji zaslat pozvánku s adresou na nově vznikající klub Triumph Tiger

stepa6
stepa6 napsal 12.05.14 v 23:48 10b.

10bodů posílám po sobotním ježdění

Elia
Elia napsal 05.02.14 v 22:28

dannj
dannj napsal 08.03.12 v 12:04

krasavec!

Hříbek
Hříbek napsal 21.09.11 v 10:26

Nádhernej stroj ... ikdyž bych se měl dívat po speed triplu dívám se po tigrovy je to šperk - kór ten tvůj v kros verzi 100b