MZ ETZ 150 (1990)

Vlastník MuslimZkarlovic
Vloženo 12.7.2011
Aktualizováno 16.9.2018

tohle je ta moje kráska :)pro někoho plečka, pro někoho nezajímavá stará motorka a pro mě motorka na kterou nedám dopustit :)

První dojmy - Pro začátečníka super, hodná i spolehlivá. Hlavně servis za pár korun což člověk ocení, když koníčka táhne jen z brigád :D

Je to můj druhý stroj, na kterém jsem už najel za 2 měsíce cca 1800 km a jsem maximálně spokojen... Liju pouze benzín a olej jinak jsem s motorkou nedělal vůbec nic. Má najeto momentálně 20 tisíc km jsem třetí majitel, předchozí ji měl dva roky, na motor ještě nebylo šáhnuto ale zatím ani není potřeba. Předchozí majitelé ji očividně šetřili :) Je pohodlná, nenáročná a podle mě vzhledově pěkná. Řekl bych že pro začátečníky ideální volba.

22.8.2011: Dneska jsem zadřel... Nevím proč, ale motor se normálně točí, ve válci jsou patrné 2 "šmouhy" proti sobě, ale po hmatu nejdou cítit, kroužky také nebyly zapečené ani nijak jinak poškozené. Asi vteřinu před zadřením se odněkud z motoru ozval velice nepříjemný kovový zvuk, něco jako cinkání, původně jsem si myslel, že se třeba uvolnil kus pístního kroužku a kvůli tomu se to kouslo. Ale po demontáži válce byly kroužky i všechno ostatní ok... Tak uvidíme na co příjdu dál.

JindraM
JindraM napsal 26.01.13 v 16:47 10b.

Hezká MZ, máš ji ještě? Minimálně 3x do roka pořádáme MZ srazy, tak by ses někdy mohl přijet ukázat

www.MZ-WORLD.cz - staré fórum na nové adrese!

Yamalhář
Yamalhář napsal 11.03.12 v 20:26

No jo,je to olej do motorovejch pil,nečekej od toho zázraky,kdybych nalil do yzetky někdy M2T,tak nevím jak by to dopadlo by ten motor vylezl z rámu a nakopal mi prdel asi

MuslimZkarlovic
MuslimZkarlovic napsal 01.03.12 v 22:27

no právě na YZ a podobné střely je Huska dobrá bo ve vysokých maže dobře ale eMZeta netočí ani polovinu co YZ a to je prý kámen úrazu... ve vysokých maže dobře ale v nízkých nic moc...

Yamalhář
Yamalhář napsal 01.03.12 v 18:52

Husqvarňáckej olej leju i do yz,která točí skoro 15 tisíc nikdy a nikde ji nešetřím a zatím všecko perfektně drží,mám asi hold na ty motorky štěstí, doma je ještě na popojíždění simson a toho když mi bylo dvanáct jsem tahal do bahna a tůroval ho jako kráva a nikdy se nic nestalo,hold asi platí : Co kus,to originál

MuslimZkarlovic
MuslimZkarlovic napsal 29.02.12 v 14:31

fááákt?? tak to už vím kde je problém lil jsem do ní Husqvarnu do motorových pil ale prý mám dávat radši mineral tak letos asi mineral no uvidíme...