Honda CBR 600F (1995)

Vlastník MeRob81
Vloženo 27.5.2011
Aktualizováno 28.11.2013

Nedělní relaxace - Jaroměř nad Rokytnou

Vloženo: 29.05.2011, Uskutečněno: 29.05.2011, Stav tachometru: 92200 km, Zhlédnuto: 8x

Bylo by hříchem nevyužít nádherného nedělního dne a tak jsem se rozhodnul vyrazit směrem na zámek Jaroměřice nad Rokytnou. Odpoledne, 15 hodin. Beru helmu, baťoh, vodu, foťák. Dveře letí, startuji. Čeká mě přibližně 80 km nádherných silnic, výhledů a super svezení. Jo, to bude parááda Centrum Brna proletím jako namydlený blesk. Nulový provoz. Všichni jsou u vody, na zámcích, v lesích a hájích. Za sedmero horami a řekami )

Do Rosic je to nudná cesta po D1, rychle na Moravský Krumlov. Zde je pár slušných zatáček a zatím dobré cesty. Od Vémyslic to začíná být super cesta. Rovinky střídají pěkné zatáčky. Cesta z Tulešic do Rouchovan je nejlepší, cca 15 Km krásně vynutých zatáček. V rychlosti lze periferně vidět po pravé straně veledílo, Jadernou Elektrárnu Dukovany s obrovskými chladícími věžemi.

Před Hrotovicemi je horší cesta. Za nimi bomba silnice. Nový asfalt, zatáčky mezi poli rovnou do Jaroměřice nad Rokytnou. Stojí to za to.

Parkovat lze s motorkou perfektně přímo naproti zámku. Bohužel se jedná o nehlídané parkoviště, to je jediný zápor. Ale dá se tam pěkně posedět s výhledem na zámek a pěknou kašnu s čistou vodou

Rychlá fotka pěkného zámku, procházka nádherným parkem, zmrzka na náměstí, hoďka a půl opalování , obdivování slečen a hurá domů. Byla to super neděle

Trasa:
Brno, dálnice D1 směr Praha, Rosice, Ivančice, Moravský Krumlov, Dobelice, Vémyslice, Tulešice, Rouchovany, Hrotovice (super benzínka s milou obsluhou) a rovnou do Jaroměřic nad Rokytnou. Cesta je dobře značena a kvalita povrchu je za celou cestu výborná. Až na D1 a taky kousek u Hrotovic, kde je posyp štěrkem Takže tam pozor.

• Německo - 865 km za den

Tenhle záznam do deníku bude jiný, bez fotek, protože pravda nebyl čas to v tom časovém tlaku stíhat, ale pokusím se to co nejlépe popsat tak jak to bylo a jak se to, přísáhám na svou čest událo :-D Tak tedy. V srpnu

Vloženo: 21.09.2014
    Uskutečněno: 21.09.2014
  • Víír

Vodní dílo Vír nacházející se na Vysočině v období těsně před koncem hydrologického roku :-) Jelikož jsem stavař a navíc k tomu z oboru vodních staveb, byl by hřřích nenavštívit v tomto roce toto velké stavební dílo. Nav

Vloženo: 28.11.2012
    Uskutečněno: 27.10.2012
  • Tak alespoň Mariazell

První moje vyjížďka v tomto roce, tak aby to stálo za to vydali jsme se do Rakouska. No a bylo to opět skvělýýý :-) Jak jinak. Cestu jsem znal nazpamět, tam zabrala cca 250 km, počasí vyšlo naprosto skvělé a jízda byla p

Vloženo: 18.09.2012
    Uskutečněno: 08.09.2012