Honda CBR 600F (1995)

Vloženo 27.5.2011
Aktualizováno 28.11.2013

Německo - 865 km za den

Vloženo: 21.09.2014, Uskutečněno: 21.09.2014, Zhlédnuto: 8x

Tenhle záznam do deníku bude jiný, bez fotek, protože pravda nebyl čas to v tom časovém tlaku stíhat, ale pokusím se to co nejlépe popsat tak jak to bylo a jak se to, přísáhám na svou čest událo

Tak tedy. V srpnu létapáně 2014 jsem měl pracovní schůzku v Německu, konkrétně u Erfurtu, město vzdáleno 300 km od Prahy. Návrat zpět měl probíhat z Erfurtu přes Prahu až do Brna. Celkově jsem mě čekalo 850 km (Praha - Erfurt - Praha - Brno).

Řekl jsem si proč si cestu komplikovat autem, a jelikož jsem trochu cvok vyrazil jsem na tuto cestu na motorce. Navíc jsem si říkal, že zabiju jednou ranou všechny mouchy Tedy splním tachometrových 100 000 km na motorce, ujedu na jeden zátah víc jak 660 km, což byl můj rekord z roku 2007 při cestě z Benátek v Itálii nu a taky že to bude zážitek No a taky že byl.

Pohovor byl v pátek, vše pěkně vyžehlené a nachystané. Sako a další věci jsem měl složené v boxu pro převoz. To vše vložené do krosny. Váha tam nebyla žádná a z hlediska aerodynamiky to nemělo chybu

Vyrazil jsem v 7 hodin ráno z Prahy přes Louny, Chomutov do Chemnitz pak po dálnici na Erfurt. Cesta ubíhala velmi rychle, protože provoz nebyl silný a byl navíc pátek, držel jsem si slušnou rychlost. Ráno bylo chladné, ale postupně vycházelo sluníčko nad obzor a u Chomutova bylo krásně. Dlouhé táhlé zatáčky, poměrně svižná rychlost a pořád zařazená šestka.

Měl jsem štěstí a obloukem se vyhnul přeháňkám, která vysela nad Krušnými horami. Pak následovala od Chemnitz 150 km palba po dálnici až do Erfurtu. Cesta tam mi z Prahy trvala 4 hodiny a ujel jsem 300km. Nu, dojel jsem celý, bylo 11 hodin, rychle do saka a popovídat si Německy. Jinak město krásné a historické, cca 260 000 obyvatel. Schůzka veselá a v pohodě.

Zpět jsem vyrazil v 15:30 a rychle se vracel tentokrát do Brna. Před sebou jsem měl 550 km. dlouhou jízdu. Zpáteční cestu jsem zvolil opět přes Chemnitz. Provoz byl silný, půlka východu se vracela po dálnicích nazpět k domovům a bylo pěkné jak všichni v kolonách automaticky uvolňovaly prostor motorkářům. Co jsem stihnul zahlídnout tak krajina zde je taková naše Vysočina.

V Praze jsem byl v 19:30 a zde si po 600 km v sedle dal malou pauzu. Je zajímavé, že do této chvíle jsem se necítil vůbec unaveně. Musel jsem jenom pravidelně měnit polohu těla abych nezatuhnul nebo mě něco moc netlačilo.

Nu a v Brně jsem byl v 21:30, celkově mi tachometr ukázal s cestou po objížďkách 865 km za den. Posledních 50 km jsem ale počítal kilometry :-d

Co jsem chtěl tímto zmínit je, že se obyčejná pracovní cesta může proměnit, pokud Vám to za to stojí, v takové malé motorkářské dobrodružství.

Mějte se krásně a přeji Vám hodně štěstí na Vaších cestách.

Robert

• Víír

Vodní dílo Vír nacházející se na Vysočině v období těsně před koncem hydrologického roku :-) Jelikož jsem stavař a navíc k tomu z oboru vodních staveb, byl by hřřích nenavštívit v tomto roce toto velké stavební dílo. Nav

Vloženo: 28.11.2012
    Uskutečněno: 27.10.2012
  • Tak alespoň Mariazell

První moje vyjížďka v tomto roce, tak aby to stálo za to vydali jsme se do Rakouska. No a bylo to opět skvělýýý :-) Jak jinak. Cestu jsem znal nazpamět, tam zabrala cca 250 km, počasí vyšlo naprosto skvělé a jízda byla p

Vloženo: 18.09.2012
    Uskutečněno: 08.09.2012
  • Výlety po okolí Znojemska

Ježdění na motorce strašně miluji, alespoň do té doby dokud se na ní nepřerazím :-) Neděle tedy byla o ježdění a taky o návštěvě přátel z vysoké školy. Cesta byla parádní, žádná krizovka a super pocit z rychlosti. Dostal

Vloženo: 26.06.2011
    Uskutečněno: 26.06.2011