Simson S 51 Enduro (1989)

Vlastník Mifek
Vloženo 26.5.2011
Aktualizováno 23.1.2014

Simsona jsem si koupil v zimě roku 2009/10, technický stav byl odpovídajicí stáří a já už hlavně chtěl mít něco s čím můžu jezdit legálně po silnicích a do školy.

První dojmy - První dojmy které byli super, měl jsem něco s papírama a jako přibližovadlo ideální stroj. Spotřeba celkem minimální, s opravama se počítalo, přece jenom i celá generálka motoru vyjde na ,,pár korun". Pořizovací cena byla adekvátní stavu motocyklu .

Se simsonem jsem si hodně prožil =) oprav bylo nespočetně a byl to takovej nekonečnej seriál.
V červnu 2010 jsem si dodělal papíry a už se jezdilo celé prázdniny a užíval si jízdy, v září už jsem pocitoval že motor nemá takovou sílu jakou by měl mít, cinkalo v motoru, po výměně pístních kroužků to stále pokračovalo a tak se chystala na zimu GO motoru. Jezdil jsem do posledního dne do školy a motor už byl opravdu zralej na go.
V zimě se začlo, motor dolu komplet všechno rozebrat a vyčistit. Nové ložiska,gufera a hlavně válec 60/2 a to byla správná volba.
Go se protáhla trochu déle než jsem si zprva představoval, v průběhu jsem leštil různé věci a částečně opravil elektriku která si dělala co chtěla.
Když se blížilo jaro pustil jsem se do zkompletování motoru a mohlo se zajíždět, simsona jsem zajel asi cca 300km a už jsem měl myšlenku že by to chtělo něco silnějšího, simson šel na prodej(květen 2011) za pár dnů si pro něj přijel nový majitel a já smutnej zas neměl na čem jezdit :D