Aprilia ETV 1000 Caponord (2003)

Vlastník sseba1
Vloženo 18.5.2011
Aktualizováno 29.9.2013

Vloženo: 05.08.2011, Uskutečněno: 15.07.2011, Stav tachometru: 27000 km, Zhlédnuto: 35x

Po špatných zkušenostech s eletkrikou na Cápovi jsem si pro jistotu objednal stavebnici Indikace dobíjení. Je to skvělá věc a její zapojení je naprosto jednoduché, zvolil jsem umístění na palubku přes kryt pojistek, aby na něj bylo hezky vidět.K jeho funkci stací pouze odkudkoli (nejlépe ale z pojistek-tam není ještě velká šance na různé přechoďáky) připojit na + a druhý kabel uzemnit a je hotovo.Indikace funguje na stupnici pěti barevných ledek-1x červená-moto nedobíjí v síti je 11V, pak následují 3 zelené ledky v závislosti na aktuálním stavu napětí a poslední je oranžová a ta znamená přebíjení a spíná od 14,7 V výš. Takže jednoduše se dá podle počtu a barvy svítících led zjistit jak je na tom moto s dobíjením a předejít tak komplikaci se startováním nebo s odpálením elektriky(praskající žárovky,horké kabely,vyvařená baterie atd.) Takže vřele doporučuji. Na trhu je několik variant indikátorů od jednoduchých 3 kontrolkových -červená-nedobíjí, zelená -Ok a oranžová přebíjí. Dá se sehnat jako stavebnice za cca 60Kč a nebo jako hotový výrobek za cca 100Kč, moje varianta 5 led stála jako stavebnice cca 150Kč a sestavení podle návodu bylo i pro mě jako pro lajka celkem jednoduché, nebo pro někoho, komu nevadí dát trochu víc se dá sehnat i stavebnice s digitálním displayem nebo jsem viděl multifunkční teploměr do auta včetně voltmetru a to jak stupnicí tak s číslicemi. Nakonec jsem namontoval hezčí digi voltmetr v barvě podsvícení moto a snad vkusně zabudoval do palubky.

• oprava přepákování +kyvka

Po delší cestě v plné polní po Rumunsku se více začalo ozívat přepákování a tak nezbylo, než se na nej mrknout, neb mě lupání při propružení začalo víc a víc znepokojovat...postupně přidám fotky, názvy dílů a postup,kter

Typ: Oprava
    Vloženo: 12.07.2017
    Uskutečněno: 12.07.2017
  • Výměna ložisek kol a rozety

Běhěm příprav na sezonu jsem zjistil,že jedno z ložisek na předním kole má téměř zemědělkou vůli a to i přesto, že obě ložiska byla před cca 3 lety měněna. Neváhal jsem a zkoušel jsem ložiska demontovat, což se setkalo s

Typ: Oprava
    Vloženo: 14.05.2017
    Uskutečněno: 12.05.2017
  • Výměna palivového filtru

Při odstrojení a rozebrání moto jsem dostal impuls od známého s Caponordem na výměnu palivového filtru,který měl hoodně zanesený a téměř neprůchodný, objednal jsem tedy nejpodobnější možný filtr s cenou okolo 30kč a vrhl

Typ: Údržba
    Vloženo: 28.03.2017