Aprilia ETV 1000 Caponord (2003)

Vlastník sseba1
Vloženo 18.5.2011
Aktualizováno 29.9.2013

Deník motorky
Nalezeno 17 záznamů

• oprava přepákování +kyvka

Po delší cestě v plné polní po Rumunsku se více začalo ozívat přepákování a tak nezbylo, než se na nej mrknout, neb mě lupání při propružení začalo víc a víc znepokojovat...postupně přidám fotky, názvy dílů a postup,kter

Vloženo: 12.07.2017
    Uskutečněno: 12.07.2017
  • Výměna ložisek kol a rozety

Běhěm příprav na sezonu jsem zjistil,že jedno z ložisek na předním kole má téměř zemědělkou vůli a to i přesto, že obě ložiska byla před cca 3 lety měněna. Neváhal jsem a zkoušel jsem ložiska demontovat, což se setkalo s

Vloženo: 14.05.2017
    Uskutečněno: 12.05.2017
  • Výměna palivového filtru

Při odstrojení a rozebrání moto jsem dostal impuls od známého s Caponordem na výměnu palivového filtru,který měl hoodně zanesený a téměř neprůchodný, objednal jsem tedy nejpodobnější možný filtr s cenou okolo 30kč a vrhl

Vloženo: 28.03.2017
    Uskutečněno: 28.03.2017
  • Výměna přírub a seřízení ventilů

Při seřízení ventilů servisem mě upozornili na nepěkně načnuté příruby na hlavách válců. Při zjištění ceny nových od Aprilie jsem to rovnou zavrhl a hledal,jak bych příruby opravil nebo o vyřešil cestou nejmenšího odporu

Vloženo: 28.03.2017
    Uskutečněno: 28.03.2017
  • Výměna další cívky

Jelikož závada na cívkách není na Caponordu nic neobvyklého, popíšu zde postup závady, zjištění nebo naopak nezjištění diagnostiky a výměnu za alternativní cívku. 1. Projevení závady- v ideálním případě se na palubce

Vloženo: 04.09.2016
    Uskutečněno: 04.09.2016
  • Laděné laufy

Dlouho jsem jsem chtěl laďáky ,ale za ty prachy mi to vždycky přišlo zbytečné..přesto jsem pravidelně projížděl inzerci a narazil a na zajímavý inzerát. Laďáky Carbon Can company s homologací a DB killerama za 5200kč???

Vloženo: 14.04.2016
    Uskutečněno: 14.04.2016
    Tachometr: 42000km
  • barevné zalamovačky :-X

Zvědavost mi nedala a krom barevné nádobky na brzdovou kapalinu na zadek jsem koupil ještě zalamovací páčky v barvě motorky. Pořídil jsem přes e-bay z Číny za luxusní cenu a zde přidávám první, zatím jen lehké, dojmy. Pá

Vloženo: 23.06.2015
    Uskutečněno: 23.06.2015
  • předsezoní novoty

Do nové sezony, krom oleje a svíček, pořízená nová řetezovka od žida (zlatý řetez B-) ) a na předek 16 zubu rozetka(menší oproti originálu) Rozdíl je celkem znát, tahá to okamžitě do maximálních otáček, zvedá předek

Vloženo: 09.03.2014
    Uskutečněno: 09.03.2014
  • Velká zimní údržba

Zímní údržbou prošel nejen olej a destičky,ale také ložisko v krku řízení a ještě čeká komplet řetězová sada včetně pneumatik. Když už jsem se do toho vrhl, vyčistil jsem i veškérá čidla, air filtr, air ventil, škrtící k

Vloženo: 21.04.2013
    Uskutečněno: 05.04.2013
    Tachometr: 32000km
  • Montáž síťky před chladič.

Pro lepší pocit ze zasírání a ochrany chladiče jsem se rozhodl namontovat tahokov.Nejdřív jsem musel vymyslet, jak a za co ho chytit. Inspirován originál přídavnou mřížkou jsem zvolil dva šrouby dole pod hladičem, co drž

Vloženo: 05.04.2012
    Uskutečněno: 21.03.2012
  • Oprava prasklého držáku lešení

Při demontáži předních tlumičů jsem bohužel přišel na jeden větší nedostatek.Na rámu byl prasklý úchyt lešení co drží kapoty, světlo a budík.Motorku jsem koupil s tím, že byla padlá ze stojánku,ale tohle jsem nečekal.Tak

Vloženo: 07.04.2012
    Uskutečněno: 01.03.2012
  • Montáž Gipro X type

Přes dlouhé zimní večery jsem si vymyslel další věc pro zpříjemnění pocitu z jízdy. Objednal jsem proto Gipro ukazatel zařazené rychlosti a začal vymýšlet co a jak.Když Gipro dorazilo, zaskočila mě bastlící technika, kt

Vloženo: 03.04.2012
    Uskutečněno: 01.02.2012
  • Warningy

Rozhodl jsem se pro další vychytávku, kterou moto bohužel nebyla obdařena z výroby a to výstražné blikny.Nejhorší bylo vymyslet kudy a jak blikny zapojit aby to bylo příjemné na ovládání, zbytečně bych se nemusel moc rej

Vloženo: 18.10.2011
    Uskutečněno: 10.08.2011
  • Indikátor dobíjení

Po špatných zkušenostech s eletkrikou na Cápovi jsem si pro jistotu objednal stavebnici Indikace dobíjení. Je to skvělá věc a její zapojení je naprosto jednoduché, zvolil jsem umístění na palubku přes kryt pojistek, aby

Vloženo: 05.08.2011
    Uskutečněno: 15.07.2011
  • Montáž plotny na topcase

Sezona je v plném proudu a na delší cesty je absence topcase na moto zcela vyloučená, po zevrubném prozkoumání se zdálo, že původní plotna od kufru se nikterak nedá napasovat na zadek Cápa, rozhodně se mi nechtělo dávat

Vloženo: 16.06.2011
    Uskutečněno: 11.06.2011
  • Kovové rychlospojky

Když už jsem měl moto hezky odstrojenou kuli spojce, nedalo mi to a zaměřil jsem se n tolik diskutované rychlospojky na benzín, při sundavání nádrže jsem byl opravdu hodně obezřetný, neb jsem byl poučen z různých fór o C

Vloženo: 12.06.2011
    Uskutečněno: 02.06.2011
  • Hučení spojky

Po chvíli, co jsem si Cápa zažil jsem se začal zajímat o klasické hučení spojky na neutrál na volnoběh, takové to šramtání,které zmizí po vymáčknutí spojky, které jsem mimochodem na Transalpu měl taky a neřešil jsem to.

Vloženo: 12.06.2011
    Uskutečněno: 01.06.2011