Suzuki DR 800 Big (1991)

Vlastník tompet
Vloženo 14.5.2011
Aktualizováno 28.5.2012

Moje první velká motorka, koupil jsem ji v roce 2007 a čtyři roky naprosté spokojenosti

Bigoušek je prodaný, byl jsem jeho hrdým majitelem 1679 dní, když jsem ho kupoval, tak jsem ještě neměl řidičák na velkou motorku, ale jen do 25KW. V té době jsem pokukoval po Africe, ale ta byla moc drahá a ještě se mi líbilo Supertenere, ale při jednom nedělním brouzdání po netu jsem objevil Bigouška, který na fotkách vypadal dobře a byl jen z Vrchlabí, což nebylo daleko a moje rozhodování rozlouskl kamarád (budoucí majitel právě Supertenere), který na inzerát zavolal a druhý den se jelo do Vrchlabí. Po zkušebce bylo jasno a Bigouška jsem si odvezl domů.
Teď z odstupem času vím, že to byla dobrá volba, motorka mi stoprocentně sedla. Kolik jsem najezdil už nevim přesně, ale zhruba přes 20000km. Za tu dobu jsem na ní jezdil od odpoledních projížděk, přes dojíždění do práce v době kdy jsem neměl auto, až po dovolenou, prěs Alpy do Itálie k moři. Taky se mi podařilo v prvním roce dvakrát upadnout, naštěstí obojí v malé rychlosti, tak že to zpravil celolak. Motorka jezdila celou dobu spolehlivě, až na rozbitou převodovku, která se rozbila v srpnu 2009. Tenkrát jsem byl při tříhodinovém čekání na dodávku rozhodnutej že půjde pryč, ale nakonec to nebylo tak vážný a vyřešila to oprava asi za 6000kč a tak jsem jí odpustil a kromě spotřebních věcí, jako jsou gumy, destičky, řetězovka, olej atd... po mě už nikdy nic nechtěla, vlastně kecám, ještě šnek náhonu tachometru, ale to byla stovková položka.
Ježdění po okreskách a horách bylo perfektní, jak po stránce motoru, tak podvozku a výkon motoru stačil ke ztrestání kdejakýho plechovkáře, za to přesuny po dálnici byly za trest, od stodvaceti fouká, motor je relativně vytočenej, tak že nic moc, i když krátkodobě dokáže stošedesát. Brzdy jsou docela slabonký, ale co by člověk chtěl po motorce z roku 1991. Zvládne i polňačku, nebo louku, možná i off road, ale v rukách jinýho jezdce, na off road, jsem nikdy nebyl, tak jsem se tam nepouštěl. Co se týče pohodlí při cestování, tak si myslím že na ty roky fakt dobrý, zvládl jsem i 950km z Itálie domu a druhej den jsem normálně fungoval.
Nakonec převládla touha po velkým litrovým cesťáku, tak jsem alespoň zůstal věrnej značce a pořídil si Suzuki DL 1000 V Strom, ale na Bigouška nezapomenu, byla to moje první dospělá motorka

O.N.E.
O.N.E. napsal 30.09.12 v 22:54

Super stroj,pořádný enduro

Stewe34
Stewe34 napsal 20.11.11 v 16:40

Tenhle stroj už jsem nekde viděl. Asi mě pořád brzdil v Alpách. 10 bodů za stav a za to že to dědek zvladnul, takovou dálku.

istonbike
istonbike napsal 19.11.11 v 18:46

Tohle je opravdu Big-kladivo a navíc na parádních fotkách je vidět,že cestuješ pro radost dávám 10b

Milan1963
Milan1963 napsal 12.11.11 v 16:49

Na ta léta pěkná motorka.I fotky se mi líbí, vidím, že cestuješ a to považuju za plus, sám taky jezdím spíše do dálek, i když "jen" na 650.Přeju Ti další kilometry v pohodě a dávám 10 bodů.

BIG-daddy
BIG-daddy napsal 16.05.11 v 07:50

Super máša pěkné fotky cca...10b.