renocar_unor

Suzuki DR 800 Big (1994)

Vlastník black333
Vloženo 30.8.2009
Aktualizováno 4.9.2010

Velka,dobra a spolahliva no proste,enduro klasika!No už je Predana.

Motorku som kupil v septembri v roku 2008 a bolo na nej najzdene 46000km.Nebolo na nej nič čo sa tika nejakej vybavi.Boli mi sice ked som ju kupoval slubene všetky tri kufre,už od Slovenskeho majitela,motorka bola dovezena z Nemecka a Nemci väčšinou predavaju od motorki všetko ale hold,zrazu pan ktory mi ju doviezol tvrdil,že všetky tri kufre mu ukradli pred tescom .No a bola pecka ked odchadzal,tak mi povedal že ale ak chcem kufre,tak jeho sused ma na predaj tri,ak by som chcel.Nahoda?Nenažranosť niektorych?Ešte že mi tam nehal aspon držiaky na bočne kufre.No to bolo. Ešte minuli rok som motorku vybavil padakmi,čo mi bolo doporučene a čo sa mi aj potvrdilo,z vlastnej skusenosti.No a ako darček som si objednal kufor ktory je proste nenahraditelny,reflexne pasiky,repas vyfukov,no proste aby som mal niekde davať eurače,ktore ale nebanujem že som ich investoval.Zo samotnou motorkou som spokojny až na problemi z karburatormi,mal som ju totiž dosť lenivu,hlavne od 100km rychlost a spotreba bola tiež prišerna,pohybovala sa okolo 9-litroch,problem je vyriešeny a zatial spokojnosť.Nabehal som na nej od začiatku ako ju mam niečo okolo 5000 kilometrov,nezradila ma nikde a teraz ma najazdene niečo cez 51000km.Podotikam,že teren mi nič nehovory a ani raz som ju v terene netrapil!!!.No lenže prišiel čas,kedy sa začinam pozerať po druhej mašine ale stale vyčkavam na vhodnu chvilu. Moje predstavi su:Varadero 1000 V-strom 1000 R1150GS -zatial vyhrava GS-ko.Chcem niečo nezvyčajne,niečo zo zobakom a BMW ma všetko čo hladam.Takže uvidime. No a čo na zaver povedať k samotnej moto DR800 BIG? Je to velka pohodova motorka,aj ked je to jednobuch a mnohi tvrdia že ma velke vibracie pod zadkom,tak to je blbosť.Ja nič take necitim a som z motorkou maximalne spokojny a aj ked ju budem davať preč,vždy si na nu rad spomeniem.Takže vrelo odporučam!!! 15.09.2009-Takže rozhodnutie či pojde moja moto z domu a kupim druhu je take že BIG ostava doma.Financie pre rekonštrukciu bytu ma jednoducho dotlačilo k tomu,že lacnejšie ma vyjde to ak vrazim niečo do Biga a neham si ho ešte nejeku tu sezonu.No ale banovať určite nebudem.Ak sa vrati z opravy,budem informovať.Teraz ma čaka len dohoda kedy to budem môcť doviesť do Ciech.31.10.2009-Takže,konečne som spoznal 24.10.2009 aldyho.Doviezol som mu totiž môjdo Doktora Biga,nech sa o neho postara a da mu to čo potrebuje moja motorka a aj ja.Som zvedavy čo aldy zisti,čo bude moja motka potrebovať.Na niečom sme sa dohodli do predu a na dalšom uvidime podla zistenia.No jedno je iste.Ked sa Aldy na mojej motorke previezol,skonštatoval že je to skutočne slabe ako som tvrdil a ešte jednu podctatnu vec,že motor neni original,čo sa roku vyroby tyka.Takže motku mam r.v 94 ale motor mam 800-ku ale z tych prvych motorov.Niekto ho menil,predpokladam že bud Nemec alebo Slovak čo to doviezol.Takže rad budem informovať čo sa bude na Bigovi opravovať,nech je spolahlivy,dobru spotrebu a dobry vykon.Takže zatial dikes.
22.11.09-Takže 21.11.09 som si od Aldyho priviezol Biga späť na Slovensko.Co sa na Bigovi robilo a menilo:magneto,vymena reťazi v motore,oleja aj filtra,oleja v tlmičoch,montaž hlavneho stojana,snimač tlaku oleja,nastavenie ventilov,oprava padakov,nastavenie karburatorov a vymena dvoch O-kružkov a vymena sviečok.Myslim že som na nič nezabudol,teda spon dufam.
No,jazda je uplne ina.Big sa bere za plynom okamžite ako pridam.Spotrebu teraz nezmeram,už je chladno a ani rychlosť no išiel som 120 a citil som že mala ešte dosť rezervy oproti tomu čo mala pred tym.No Aldy,ked ju skušal po oprave,išla 140 a išla by aj dalej,no poveternostne podmienky mu to tiež neumožnili.Takže už dufam že aj ja budem mať Biga ktory ma tie grady ktore ma mať a nebudem mať konečne problem niečo obehnuť aj pri vyššej rychlosti a hlavne,spotreba že pojde konečne dolu.

Dnes,to je 8.2.2010 som sa rozlučil z mojou krasnou,silnou,milujucou motorkou.Predal som ju dalej.Myslim že dobremu človeku,ktory nevyzeral na to,že ju bude trapiť a padli si do oka presne tak,ako ked som ju videl prvy krat ja.Prajem mu veeela šťastnych kilometrov.Ak kupim môj sen,tak sa tu o to podelim.

BIG MI bude velmi chybat.

Thunderman
Thunderman napsal 18.02.10 v 21:56

Moc pěknej drobeček od Suziků přeji jak majiteli tak mašině hodně krásných zážitků, km a šťastných návratů z cest bez potíží

bawormichal
bawormichal napsal 08.02.10 v 18:09

nazdar chlape BIGA jsem taky vlastnil dobry.Pak přišla GS1100 PARÁDA 11tka je levnejší jak 1150 a hlavně to není takovej rozdíl jen v ceně.takže 11 je lepší čau Michal R1100S

cimflik
cimflik napsal 16.01.10 v 16:57

pěknej Bigouš a supr článek k tomu , tak ať to skvěle jezdí dál Cimflik.

elektra
elektra napsal 14.01.10 v 22:44