Honda XL 125V Varadero (2001)

Vlastník Milbu
Vloženo 26.4.2011
Aktualizováno 17.4.2012

Tak jsem se opět vrátil k 125 ccm, na provětrání a do města ideální a jelikož už mám taky nějaký ten rok, tak malé Varaderko bylo jedinou možnou volbou.

Na 125 ccm asi nejlepší, co jde pořídit. Byl jsem mile překvapen spotřebou, která mi vyšla opravdu na pouhé 3l. Stroj má kosmetické vady, čeká ho nový lak a možna nějaký ten chrom. Měnil jsem hned vzduchový filtr, který mimochodem neni vůbec levný oproti jiným motorkám , jde sehnat jen originální (1350 Kč), nebo omyvatelný od firmy DNA (1550 Kč). Přední brzdový kotouč, byl při stavu tachometru 30 000 km zvlněný, takže taky nutná výměna. Originální kotouč Honda 6000 Kč, náhradní NG 2300 Kč. Přední štítek je na motorce spíše pro okrasu, zasloužil by krapet větší a to mám pouze 182 cm.

No na obchvaty a rychlostní komunikace se svým výkonem moc není, to je jasné, ale o to líp se cítíte při projíždění zapadlých dědinek a vedlejších komunikací. Tam se naopak skvěle hodí měkký podvozek a vyšší posed. Musím tady reagovat na hodnocení téměř všech kluků co mají Varaderko a píší že by to chtělo 6. rychlostní stupeň, to tedy opravdu ne. -> I tak, když se do vás opře čelní vítr, tak to to při zařazení 5. rychlostního stupně ty dvě štamprlky, které tam běhají zpomalí, a co teprve při vyšším, to by vás snad i zastavilo .

Mašinka už je po zdravotní prohlídce, to znamená že proběhl veškerý potřebný servis. Ještě nechám zkontrolovat v YAMAZE synchronizaci karburátorů a můžu zase vyjet. Při příležitosti seřizování ventilů jsem taky vyměnil chladící kapalinu (SUNOCO G12). Brzdovka byla taky značně zašlá, takže taky výměna (SUNOCO DOT 4). Teď už zbývá jen nahodit a sešroubovat plasty v novém laku a je vše podle mých představ.

FiFi.
FiFi. napsal 19.06.11 v 08:34

Ahoj, máš to Varadero moc pěkný Jinak, k tomu chodu motoru, podle mě to je špička, možná nejlepší ve dvácách, je jasný, že je to malej objem, ale ta motorka má mnohem menší vibrace a asi i o trochu hladší chod než moje CBR 600F a k tomu šestýmu kvaltu - pětka je super rychlost, rozmotá se klidně ze 60ti, nicméně když jedeš delší dobu po první třídě, tak těch 10000otáček je asi moc, nebo je to na to dělané, ale podle mě na rovinkách by to motoru výrazně ulehčilo. Jinak, tak at' slouží

Aleš-ák
Aleš-ák napsal 06.06.11 v 18:24

varadero sem chtel taky le potm sem si řekl že to je moc drahý na to jak to vyppadá ale ty jí máš pěknou takže za 10b