Jawa 50/21 Pionýr (1976)

Vlastník novatom
Vloženo 5.4.2011
Aktualizováno 31.8.2011

Chtěl jsem pionýra, mám pionýra. Sice bez TP, ale nevadí, stejně nemám řidičák. V době předání byl v ubohém stavu, teď probíhá renovace.

Všechno to začalo loni v červnu, když mě napadlo, že bych mohl nějakého pionýra, kterého jsem už dlouho chtěl, získat od strejdy, který pracuje na vrakovišti. Začátkem února se strejda ozval, jestli pořád chci toho pionýra, že tam nějakého má. Druhý den už byl doma a začal jsem rozebírat a čistit. Při rozebírání jsem zjistil, že se jedná o velice málo jetý kus, a po rozmluvě se strejdou bylo jasno. Koupil si ho v roce 1976 pán z Klatov na ježdění na ryby. Bohužel si to rozmyslel a pionýr stál 20 let v kůlně. Někdy před deseti lety ho vylovil vnuk onoho pána a natřel ho na "černou cool" štětkou. Vnuka to taky přestalo bavit a tak stál pionýr dalších pár let. Pak starý pán umřel a pionýr šel na vrakáč. Pionýr je komletní, akorát děsně špinavý. Stačí akorát vyčistit a nalakovat. postupně budu dopisovat jak probíhá renovace. Takže se ukázal problém, dokončil a sestavil jsem fíka a pokusil se nastartovat. Chytá na první šlápnutí, ale když se pokusím zařadit tak se udusí. sundal jsem dekl a koukám že stěny jsou polepený nějakym hnědym sajrajtem. Je to nějakej tmel smýchanej s olejem. Takže vzhůru zpátky do garáže a půlit motor :(

MimoCZ
MimoCZ napsal 06.04.11 v 09:11

Tak drzim palce, at to vyjde. Kazda motorka zachranena pred vrakovistem je super. Udelej nejake lepsi fokty, z tech rozmazanej je prd videt