Yamaha FZ6 Fazer S2 (2007)

Vlastník P.Cabi
Vloženo 28.2.2011
Aktualizováno 4.7.2011

Moje druhá srdeční záležitost, hledal jsem naháče a tohle byla jasná volba, polokapota a sportovní vzhled. Úžasný šikmý oči téhle japonské kočky mě dostaly. Vhodná do města i mimo něj, snese i horší asvalt, takže v Česku vhodná téměř všude

Fazera jsem koupil začátkem roku 2010 jako "novou" motku bylo o ni dobře postaráno natočeno mela něco málo přes 13000Km, stála po třech letech stále ještě na původních pneu s vyjetým páskem na středu. Ty sem měnil při 15000Km.
Na takto silné motorce v podstatě začínám nepočítám předchozí sezónu na XTZ 660 Tenere a předtím dlooouho nic ...a fichtl.

Naháč s částečnou kapotou se výborně osvědčil hlavně při vyšších rychlostech a to i za snížených teplot kdy kapotáž svým tvarem částečně kryje ruce. V celku rychlá mašina co pěkně nenásilně zabírá už od spodku. Při zalehnutí i se spolujezdcem vytáhne přes 200Km/h

Fazer výborná mašina překvapí na dákové trasy, jak rychlostně, tak i spotřebou cca 5,8l/100Km(ve dvou, se střídáním rychlosti a provozem ve městě i mimo) 6,7l/100Km když se za to trošku víc tahá. Pro spolujezdce příjemný posez a, když je doplněn o zadní kufr tak i zvyšený pocit bezpečí. I když po hodině a půl sezení taky nic příjemnýho, oba už jsme nevěděli jak si sednout.
Při nižších točkách zvuk (jak říkají kamarádi), jako vysavač(nemám laďák!), ale kdy se tomu dá napít tak řve docela slušně.
Jak zde o tomto modelu píší ostatní, dost toho odpustí(horké chvilky asi potkají každého), ale je zde takový poznatek, že má tendenci se v zatáčkách stavět, ve srovnání s vyloženě sportovní mašinou, která tam více padne. Kamarád je zvyklej hold na něco jinýho

Obutý mám na předku i vzadu sportovněcestovní dvousměsový Dunlop Sportmax Roadsmart, při dostatečným zahřátí výborně drží v zatáčkách. Zkoušeno na okruhu kde se teprve ukázalo co pneumatiky snesou, projevují se spíš jako měkčí.

cat-nikita
cat-nikita napsal 30.01.12 v 11:49

Pěkná Cabi

masertds
masertds napsal 31.03.11 v 20:50

Ve všem s tebou souhlasim a dávám deset, pekný koťátko

Suzu_Sv
Suzu_Sv napsal 28.03.11 v 21:31

Tož zajeď s tou svoji milenkou na okruh a hned odřeš kolínka :) akorát teda nejdříve na ty kolínka hoď nějaké pořádné gatě Tak ať to jezdí

Pivko
Pivko napsal 20.03.11 v 22:22

Ta tvoje jen čeká co ji koupíš v zimě ,aby se mohla v létě chlubit,motorka je jak ženská chce se parádit,je jak nepopsaný papír ,tak hodně zdaru a čekám další fota

Pivko
Pivko napsal 20.03.11 v 22:17

díky za hodnocení ,je to moje milenka ,kterou mi žena toleruje Vyfuky jsem dlouho zvažoval ,je to dost peněz a do 3 roky staré motorky se mi nechtělo tolik investovat,zvuk však překoná všechny zápory a jsem rád ,že jsem do toho šel