Kawasaki ZX-9R Ninja (1998)

Vlastník Ki-102
Vloženo 27.1.2011
Aktualizováno 11.12.2012

víc než dostatek výkonu, přesný podvozek a brzdy, bachratý look oldschoolového designu, dost místa pro dva; skvělá volba na úpravy

První dojmy - padne do ruky, ale je třeba se trošku sžít s tím, že je to supersport překopnutý na naked..

Motorku bych doporučil pro - určitě ne začátečníkům...

POZOR! kopuli jsme ji v roce 2009 od firmy Motoscoot a jsme velmi zklámáni jejím přístupem, nebudu tady psát své negativní názory na pana Brídu, ale dejte si na ně pozor.

Motorka je to výborná a vypadá to že na dlouhou dobu nebude důvod měnit za jinou (především pak proto, že jsem po cca 500 km na jaře 2010 musel koupit náhradní motor na díly :) no jo Kawasaki z Motoscootu). Motka je jak je vidět na první fotce jen vrak, ale nejsem zrovna amatér a dal jsem ji do kupy. Naštěstí neměla bouchnutý rám (byla rovnána jen jedna noha vidle). Ale pořádně křápnutý byl motor, šikovně zamaskovaný zdatnými techniky Motoscootu, takže výměna spodního dílu převodové a klikové skříně byla nutná. Jinak motor je podle Jendy Šindlera ze Šindler motors překvapivě ve výborné kondici a má pouhé -2% oproti tabulkovému výkonu. Nebudu rozepisvat kolik dílů bylo nutno dokoupit ale bylo jich hodně, ale nebyl to balík peněz.

Tuto zimu jsme přidali vyleštění svodů, nalakovali ošoupaný rám, dodali xenony (hid - už slyším vrtaly že jsem prase co oslňuje, hehe, hov*o h7 HIDky maj stejnou ohniskovou vzdálenost jako h7 halogeny takže parádní světelný výkon bez oslňování), vyrobily držáky bočních kufrů a malý nosič na zavazadla za spolujezdce, za zmíňku stojí i na míru vyrobené boční kryty chladiče z laminátu (doplním foto). A přední světlo je z ER6 (ctím značku) páč takové ty masky čočky a podobně jsou (z vlastní zkušenosti DR 650) opravdu na parádu a ne na svícení..

Chystáme se znovu se na ni projet u moře, tak nám sezóna 2011 snad bude přát.
A nakonec šla v létě 2011 do světa výměnou za offroad káru :).

adosq
adosq napsal 04.04.16 v 13:52 10b.

Pekna, za 10 :) stavim neco podobneho na setkovem zaklade asi se inspiruju

Zx-10RCarlos
Zx-10RCarlos napsal 24.02.12 v 08:36

Pěkná zelená žabka. Dávám ti na ní 10 bodu. Přeji spoustu km v letošní sezoně bez závad a nehod.

-Jandys-
-Jandys- napsal 26.06.11 v 21:30

škoda že po havárce ale hezky sis ji předělal,pěkná práce za 10.b

Honyslunce
Honyslunce napsal 07.02.11 v 18:26

Hezka krasavice,davam za 10b Preji hodne casu do uprav a pevnou ruku.Ja ji budu taky potrebovat

Marzo
Marzo napsal 05.02.11 v 18:05

Dle recenze to zní dobře... :) Světlo tam sedí parádně. S tím jsem sám bojoval a nakonec koupil čočku - svítivost zatím neznám, ale v noci nejezdím, tak je mi to celkem šumák. Hlavně, že má homologaci. Každopádně jsem zvědavý na aktuální fotky. 10b