Yamaha FZ6 Fazer (2004)

Vlastník Wendys-Fazer
Vloženo 8.1.2011
Aktualizováno 8.1.2011

Podle TP jsem 3.majitel, ale je krásně modrá (moje barva) po mém tuningu. Koupil jsem ji koncem 09/2009 a udělal jsem si tak radost k svátku. Měla najeto necelých 16.000 km a myslím, že byla v původním stavu.

Ahóój přátelé, zdravím všechny příznivce jedné stopy a zvláště Fazeristy !

Od své registrace na Fazer clubu jsem ještě nikdy nikam nic nepublikoval, tak nevím jak to dopadne. Koncem září 2009 jsem si po dlouhém pátrání a typování na netu pořídil svou vysněnou mašinu a to Yamaha FZ6 Fazer. Byla 5 let sará a měla najeto necelých 16.000 km. Bylo to překvapení, hlavně pro rodinu. Všichni svorně (syn, dcera i ta paní co se mnou bydlí) když spatřili před domem tu krásku řekli že jsem „magor“. To byla jejich první reakce, protože jsem musím přiznat neseděl na mašině 30 let. Naposledy někdy od 18-ti let a pár let po vojně jsem měl Jawu 250 Panelku, kterou jsem pak co jsem se oženil, jak už to bývá prodal.
Ten rok jsem moc nenajel a přes zimu jsem pěkně v teple suterénu bývalé garáže, nyní jakési kanceláře pracoval na tuningu, chcete-li faceliftu mé nové krásky. Jelikož jsem „ujetý“ na modrou barvu, samozřejmě jsem koupil Fazera v modré metalíze. Ale byl takový moc všední a tak jsem začal: Nejprve celou důkladně vyčistit (řetěz byl hrůza), pak odstrojit a přestříkat přední, zadní blatník, podsedlové plasty, boční plasty k nádrži. Vybavit ji padacími protektory, novou mřížkou chladiče z tahokovu (celkem efektní a laciné), demontovat a vyleštit výfukové svody. Dále zapojit „druhé oko“, namontovat podmotorový klín, boční kufříky a různě polepit pěknými samolepkami.
A letos na jaře (2010) koupit kožený obleček (přilbu a rukavice už jsem koupil na podzim 2009) a příležitostně vyrazit na projížďky nejprve po okolí a pak také trochu dál. Z počátku mi dělalo problém řazení, které je opačné než jsem byl zvyklý a přední kotoučová brzda. (to panelka neměla). Ale vše se dá zvládnout a můžu říct, že je to krásný pocit a opojení sedět na 2 kolech s úžasnou akcelerací. Už se moc těším na letošní sezónu.

Ahoj Wendys

yamafaze6
yamafaze6 napsal 05.03.11 v 23:47

Je to věc vkusu, ale já si myslim , že v origu vypadal líp

Vilinko27
Vilinko27 napsal 10.01.11 v 13:08

keby si to nechal radšej tak tou bledo modrou si to posral...a tie bledomodre nalepky na kyvke to je celkom zle :P tie kufre sa hodia mozno tak na enduro co teda fazer urcite nieje ;) a ten tahokov ... na tom si sa tusim tiez moc nenarobil tiez chcem tahokov na chladic a dost sa trapim ako ho tam vkusne dat mozno si ma trosku aj inspiroval ale mas ho tam fakt zle :( :) prepac ale taka pekna motorka a tak ju pokazit :D dufam ze sa ti to aspon dva krat paci ako sa to mne nepaci dam 5 bodov za snahu ;)

pett74
pett74 napsal 09.01.11 v 17:38

Pěkný,ale taky nevim jestli není náhodou přenálepkováno?

sedlon
sedlon napsal 09.01.11 v 13:07

Zajímavý...pěkný!! za 10b!!

istonbike
istonbike napsal 08.01.11 v 23:05

Barevně nádherný a parádně hýčkaný Fejzerek i ty kufry mu dobře sednou jen tu mřížku chladiče bych vyměnil, dají se sehnat krásné z nerezu a cena je do 1t což není taky moc dávám 10b pro mášu a 10b tobě za to že jsi správný blázen i v mé rodině si to pár lidí myslí...naštěstí né ti nejblizší