Husqvarna TE 250 (2009)

Vlastník čejkyn.
Vloženo 31.12.2010
Aktualizováno 30.7.2014

Po x letech se 450tkou jsem koupil dvěpade (MY2010) a jsem s ní nadmíru spokojen.

První dojmy - Nekonečná radost a štěstí

Motorku bych doporučil pro - 1/ pro lehčí váhy (ke kterým teď se svými 80 kily nepatřím 8-))) 2/ všem, kterým se jedinečný a nezaměnitelný design Husky líbí

Doplňky na motorce - enduro kryt motoru Mecasystem racing
plastové chrániče rámu
sklopné páčky ZAP
odvzdušňovací ventilky MotionPro
měřič motohodin SenDEC

Výkonový deficit oproti 450 je znát, ale moto se mi líp ovládá a svezení si víc užívám. Spolehlivost 100%, ND a servis bez problémů - jen standardní údržba.
Po dvou letech nemám s moto žádný problém, spolehlivá a fantastická motorka, provádím jen běžnou a pravidelnou údržbu. A designově není krásnější moto.
Výkonový deficit se chystám pořešit koupí nové koncovky výfuku, slibovaný nárůst výkonu o 4 HP a lepší spodek. Po koupi doplním info.

Koupil jsem laďák Sharon (Moto Sharon, Vláďa Kopánek) a zlepšení průběhu výkonu je znát především ve spodním rozsahu otáček, odspoda jede znatelně líp. A i okolí si tu změnu užívá, jsem slyšet široko daleko.

Po 82 MTH mi fouklo těsnění pod hlavou a odešla vrtulka vodní pumpy, jinak pouze běžná údržba (výměna oleje po 6-7 MTH, každá druhá výměna oleje rovněž výměna olejového filtru, 1x ročně kontrola vůlí na ventilech, výměna ložisek přepákování a kol, výměna vaty výfuku).

Při 110 MTH přišla na řadu výměna ojniční sady - nová ojnice PROX včetně ložisek a těsnění.

Ve 135 MTH provedena výměna rozvodového řetězu, jinak moto bez dalších nutných investic, jen běžný servis.

Aktuálně natočeno 175 MTH.

Pozn. veškerý servis na moto dělá duo Ota+Ota Kotrba v Klíčanech - na 1*

Motorka prodaná, časem začnu koukat po jiné. V hledáčku aktuálně Beta RR400 2014.

lokomotivvaa
lokomotivvaa napsal 07.04.21 v 23:13

Prosim ta, ta TE 250 ma pocitadlo motohodin? Ukazuje sa to niekde na tom tachometri?

Lubos92
Lubos92 napsal 28.04.14 v 16:08

Pěkná .

cat-nikita
cat-nikita napsal 18.03.14 v 15:37

Jo jo, Huska

Králík.
Králík. napsal 13.02.11 v 09:23

Tak tomu se říká skvost jenom musím doplnit, že to bude asi rok výroby 2009, ale model je to 2010, protože to má už jiný motor

Drake89
Drake89 napsal 02.01.11 v 02:22

Paradni Huska, taky sem jednu chvili premyslel, ze koupim uz "jen" 250 nebo 310.. Ale uvidim jeste casem. Tak at slouzi