Husqvarna TE 250 (2008)

Vlastník huskyman
Vloženo 21.10.2011
Aktualizováno 25.5.2012

Splněný sen, v ovladatelnosti a celkové koncepci ještě lepší než jsem čekal

Po dvouleté abstinenci a občasném ježdění bratrova Husabergu jsem si pořídil tuhle krasavici. a chtěl jsem právě zkusit něco ovladatelného. Což tohle 250 4t naprosto splňuje. je to třeba oproti 450 pocitově nádherně lehký, a různý trialový pasáže se s tím projíždí jedna radost. Akorát ten motor chce oproti vyšším kubaturám pochopitelně více točit, což se mi leckdy do nějakého výjezdu až tak nepovede jinak vstřikování funguje naprosto perfektně a má to nádherný výkonový průběh. také oproti předchozím modelům hraje prim kompletně nový rám a nižší hmotnost.
Není to sice dle mého třeba až tak motorka na x desítek kilometrovou turistiku, tam bych asi preferoval 450 nebo 300 2t, ale především pro tu hravost je na tom zábavy až až.
I co se týče údržby, tak panuje naprostá spokojenost, po koupi jsem nechal udělat částečnou repasi, výměna pístu atd. a šlape to jak hodinky, motor je v super kondici. také i na kvalitě zpracování se projevuje, že už to je produkt od převzetí BMW. S dílama ani servisem no problem, Achillova pata Husqvaren absence dílů a podobně zdá se být vyřešena
Momentálně je moto na prodej, ale to spíš jen že mi je líto ji mít doma, když není čas jezdit, nebo zkusit 2t, ale jinak snad ani vlastně nemám důvod se jí zbavovat, je po repasi, tak zase je snad na x let vystaráno s nějakým větším servisem, což je při mé minimální četnosti jízd otázka desetiletí

cat-nikita
cat-nikita napsal 18.03.14 v 15:38