Honda ST 1300 Pan European (2003)

Vlastník black333
Vloženo 28.8.2010
Aktualizováno 19.10.2012

Mal som ju od aprila 2010.Je to kanon na kolesach z uchvatnou spotrebou.Skutočne!!!Ma paradny vykon a malo spapa!!!Spotreba je prekrasna

První dojmy - Padla mi do ruky.Prva jazda domov bola nadherna.Velke teplo od motora sa potvrdilo ale da sa to zniesť.

Motorku bych doporučil pro - Určite doporučujem každemu ale na tuto motorku treba jednoznačne silu a rozum.Začiatočnikovi by som ju nedoporučil.

Doplňky na motorce - Alobal foliu,na vnutrone dvierka bočnych kufrov

UVOD -Zo začiatku som mal recenziu a musel som vychytať na nej muchy,resp. na motorke aby som tu niečo o tejto dobrej motorke napisal.Takže pišem to celkom od znova a s novymi nazormi a poznatkami.
Takže skusenosti
Po tom čo som si ju doviezol z Ciech,urobil som väčši servis.Nemal som čas na nej jazdiť,prakticky len v nedelu.V tyždni nebolo kedy,v sobotu praca okolo domu a na vozenie ostala len ta nedela.Po tom ako som prešiel zo Suzuki DR 800 Big na Pana Europeana ST 1300,musi každemu dôjsť že to je (bol) paradny skok.Stvorvalec,z nadhernym kruťakom.Po dialnici som si išiel uplne v pohode 160 a na tom korabe to človek nejako necitil.Raz som išiel 180 a ked som sa skoval za štit bolo dobre,uplna pohoda.
SPOTREBA -Ak niekto povie,že tato motorka patri len na dlhe trate,da sa s tym suhlasiť ale da sa s tym voziť aj po okoli.Rano niekde vyraziť a po obede alebo večer sa vratiť.Neveril som že takyto obsah dokaže mať spotrebu od 5 litrov do 7 litrov ale priznam sa,7 litrov som nemal.Aj ked som ju držal pod krkom.Važne!!!Takže,ak niekto hlada motorku na spotrebu,dobry,velmi dobry vykon a nevadi mu väčšia vaha (300KG),tak vrele odporučam!!!
b]POCITY Z JAZDY-[/b] kedže som prešiel z jednovalca na štvorvalec,pre mňa to bol proste skok paradny!!!Zo začiatku som bol velmi spokojny ale po čase a hlavne dlhšej jazde my začal prekažať 90 stupnovy uhol mojich nôh(možno aj väčši) na stupačkach (mal som sedačku nastavenu na najvyššie).Proste si myslim,aj ked ma tato motorka velku vahu a patri medzi väčšie cesťaky,proste tato motorka neni pre vyššich ludi.Neviem si predstaviť ak by tuto motorku vlastnil dvojmetrovy muž.Ja mam 188 cm a pri najvyššej polohe sedačky to bolo neprijemne.Proste si to ja myslim.Na endure som mal posed lepši.Mne vadilo mať nohy tak ohnute a pre mna to bolo nepohodlne.Spolujazdec sa tam citi dobre.Takže,je to môj nazor a každemu vyhovuje niečo ine.Ku teplu v horučavach sa nemusim ani zmieňovať a ked sa zopne vetrak,pomôže už len nejake jazero z chladnou vodou a schladiť hlavne stehna a medziparok )).Odkladacie priečinky su dva.Jeden uzamikatelny a druhy volne otvarany.Nevyužival som ich.Raz som si tam nehal žuvačky a potom som ich vyhodil,lebo sa uplne roztopili.Mobil som tam tiež,neriskoval nehavať.Roztopili sa.Zadne kufre,PARADA.Uplne dostačujuce a ak by bol aj horny,tak uplna nadhera.Rozmyšlal som ako vyriešiť problem z vodou na pitie,kedže som nemal žiadny držiak a mohol som ju nehavať len v zadnych,bočnych kufroch a to po dlhej jazde,bola ako čaj.Da sa niekde zastaviť a kupiť si niečo na pitie,no neda sa to stale.Tak som si vystrihol na zadne kufre,vonkajšiu časť(rozumej.otvaracie dvierka) alobal foliu,čo sa použiva na čelne okna osob. aut ked svieti slnko.Nie tu,z ktorej jednej časti je pena a druhej tenka vrstva alobalu ale byva taka tvrdšia,kde je z obidvoch časti alobal.To som si povystrihoval,nalepil a bolo.Učinnosť?Skvela!!!Malinovky sa dali piť v pohode,neboli rozpalene ani po dlhšej trase.Pozor,tato praca je len pre trpezlivych.Obsluha motorky paradna,občas horšie na mieste,no človek si zvykne.Odporučam nezastaviť niekde z kopčeka a ešte predkom dole,že musite isť len cuvanim.Horror.A ešte ak mate šutolinu pod nohami,tak amen tma.Pristrojovka obsahuje všetko,čo ma motorka takej triedy obsahovať.Rad by som vyskušal GOLDWINGA alebo BMW K 1200LT.No zatial budem snivať a teraz si zabezpečujem endurko,AFRIKU.
ZAVER -kedže som motorku predal,dufam že majitel bude spokojny,bude my chybať.Ako som pisal,každemu vyhovuje niečo ine.Kto si tuto motorku kupi,určite neobanuje a možno niekomu nebude vadiť nižši posed na motorke a tym padom viac ohnute nohy.Určite každemu vikuzli usmev na tvari SPOTREBA a uctihodny a perfektny vykon,kde dokaže tato motorka prekvapiť aj superšporty.No vždy to byva na jazdcovi a samozrejme Pan European neni SS,takže neni na to určena aj ked sa da na nej trochu vyblazniť.
Idem si kupiť Hondu XRV 750,ak budem spokojny neham si ju,zatial.Ak nie,potom už je u mna stvorene bud,len LT 1200 alebo Goldwing 1500,1800.(snivam)
Pan European ST 1300-dobra volba.Každa motorka ma nejake klady a zapory.No,kto kupi neobanuje.

mr.Sysley
mr.Sysley napsal 28.08.10 v 23:04

Křižník na cesty. Pěknej.10b a pohodu na cestách.