Yamaha XT 600Z (1991)

Vlastník děsno
Vloženo 28.7.2010
Aktualizováno 20.6.2016

Je to hodná holka do každýho počasí, která se ráda ušpiní. A je prodaná.

První dojmy - První dojem byl, že je neuvěřitelně vysoká, dosáhl jsem z ní na zem jenom špičkama. Když se najel na vyjetou kolej, tak jsem měl co dělat. Taky hrozně pomalá ale nic z toho mi nevadilo stejně sem jí koupil.

Yamaha XT Ténéré, koupil jsem jí jako druhou motorku na každodenní ježdění, je levná, hodná, nechá si líbit spoustu věcí. Můžete jí přivázat k lampě, nechat jí tam celý den a večer jí najdete na stejném místě, je totiž docela ošklivá. Při předváděcí jízdě jsem si řekl že je to pomalá, pohupujícíse nenáročná motorka, která bude ideální na kros Prahou a semtam něco delšího po českých okreskách (400km ve dvou za odpoledne není velký problém), příležitostně na výlet mimo asfalt. To se mi při dalším užívání tohoto starého, těžkého železa potvrdilo, až na to že není až tak úplně pomalá, samozřejmě na dálnici zapomeňte, stejně si myslím že dálnice není stezka pro motorkáře. Vezměte utáhlé okresky, přidejte k tomu díry a nečistoty z nákladních aut a máte českou silnici. A právě tady tenerka exceluje. Obutá na špuntech od Mitasu drží na silnici překvapivě jako přilepená, ze strany na stranu se překlápí s lehkostí a velkou jistotou díky širokým řídítkům a rovnému posezu. Jízda v lehčí terénu, jakým jsou polní nebo lesní cesty pokryté hlínou, šotolinou a tak podobně, je naprostým potěšením. Za částku za jakou se dá sehnat je to skvělá koupě.

BIG-daddy
BIG-daddy napsal 02.08.10 v 20:22

Pěknej kousek poctivýho železa za 10b.

zikky
zikky napsal 02.08.10 v 09:53

Moc pěkná, vím o čem píšeš...

Petr_TA
Petr_TA napsal 29.07.10 v 17:24

Dost dobrá motka
Taky jsem měl tu čest ji vlastnit
Nesouhlasím že je ošklivá ba právě naopak
A když ji necháš u lampy někde kolem Prahy tak ti garantuju že ji někdo lupne
10b