Jawa 50/05 (1962)

Vlastník PajkaLS
Vloženo 18.5.2010
Aktualizováno 15.11.2010

Úplně první provedení nulapětky, z počátku výroby.

Staré provedení s atypickým předním blatníkem, který byl pouze u prvních sérií, zadní blatník bez nápisu "Jawa 05", atypické zadní světlo, atd...
Proběhne nenáročná renovace, kterou si tenhle veteránek zaslouží.

jawetta
jawetta napsal 23.02.15 v 15:58

zavidim

Jenda1986
Jenda1986 napsal 08.10.12 v 16:29

Koukám, že jsi podobně nemocnej jedinec jak já. Stroje máš opravdu nádherný a tahle 05ka je vážně klenot.

axtroz3
axtroz3 napsal 10.03.11 v 13:45

Paráda moc jsi mi pomohl díky.

PajkaLS
PajkaLS napsal 07.03.11 v 16:56

Tady jsou nějaké fotky z rozborky. Mám to funkční, jen tu zajišťovací podložku si musím později vyrobit novou. Na fotkách jsou jen její zbytky. Je to pásovinka se dvěma dírami a je přišroubovaná na stojanu a vzadu na kříži. Po dotažení šroubu stojanu se zajistila jeho poloha přihnutím toho plechu. Pružina se dá koupit jako ND.

axtroz3
axtroz3 napsal 07.03.11 v 08:59

Ahoj chlape. Ma na tebe takovou prosbu, zda by jsi mi nevyfotil či nějak neukazal jak je u tohodle modelu řešen tenký stojánek vs pružina a vracení. Mám stejnou verzi 05 v oorigo černý, akorát už s novějším blatníkem a nemám tam pružinu na stojan a netuším jak má vypadat či jakej je princip. Takže tam mám novější kříž se stojanem, ale rád bych tam měl ten původí. Kdyžtak kdybys mi poslal fotos třeba na email rreaperr@quick.cz. dík)