Jawa 350/634 (1981)

Vlastník Hydron
Vloženo 19.4.2010
Aktualizováno 20.4.2010

Krásná "konopnice".Poctivá plechová mašina, která toho hodně vydrží.

Motorku vlastním už více než 5 let. Je to jedna z mála povedených třistapadesátek od Jawy. Po modelu 634 už to šlo s třiapůli z kopce. Motorku jsem osadil 12 V bezkontaktním zapalováním a tím se z Jawy stala naprosto bezúdržbová motorka. Sjezdil jsem s ní kus světa a nikdy mě nikde nevyšplouchla. Není to žádný dravec, ale motorka na klidné příjemné poježděníčko, umožnující si jen tak krásně proplouvat krajinkou, poslouchat klasický zvuk českého dvouválce a vychutnávat si jízdu. Co na tom, že motorka se na jízdu rychlostí nad 100 km/h vůbec nehodí (i když jde z ní dostat opravdu až 120, ale člověk z toho má pocit, že tahá osla za uši) Ideální rychlost je mezi 80-90 km, kdy si motor přede krásně bez vibrací a spotřeba je okolo 4,5-5 litrů. K mazání motoru používám kvalitní olej, čímž lze dostatečně eliminovat kouření z výfuků, typické pro dvoutakt. Posaz je klasický, vzpřímený, dovolující zdolávání i delších cest bez výrazné újmy na zdraví. Motorka je robustní a nevadí ji ani tvrdší zacházení. Samozřejmě komfort jízdy a užívání nelze srovnávat s moderními stroji, ale to u této motorky nikdo snad ani neočekává. Naopak pro mnoho lidí má svůj půvab a např. klasický startovací rituál - pustit benzín, přeplavit karburátor, dvakrát naprázdno prošlápnout, zapnout zapalování a motroku rázným prošlápnutím nahodit - si vysloveně vychutnávám.

Vencaa

Barney napsal 24.08.11 v 17:09

Moc pěkná jawka

Hunter
Hunter napsal 25.04.11 v 21:56

Souhlasím s tvrzením že byla nej! Jezdil jsem všechny pozdější modely ale 634 byla prostě nej. Toť můj názor. Máš ji Krásnou.

Hunter.tom
Hunter.tom napsal 21.02.11 v 18:57

Paradní mašina 10b. Máš jí fakt vymazlenou. nedávno jsem si přivezl taky takovou jednu konopnici.