Honda GL1000 GoldWing (1976)

Vlastník hubaaabuba
Vloženo 14.2.2010
Aktualizováno 23.4.2011

Honda GL 1000 Goldwing byla v roce 1975 velkou senzací a největším motocyklem světa.
Jako první průkopník z řady zlatých křídel se vyznačovala množstvím pokrokových a neortodoxních řešení, které ve své době vyrážely dech..

Tento krásný klasický stroj jsem koupil v polovině loňského roku jako nepojízdný a nekompletní, byla v dost zuboženém stavu a měla jen neplatné německé doklady.
V průběhu roku jsem koupil ještě jeden stroj, který jsem použil jako zdroj chybějících součástí a náhradních dílů.
Motorka je již tedy takřka kompletní a pojízdná a zbývá již jen doladit drobností pro testaci a následné přihlášení na veteránské SPZ... Z tohoto vyplývá, že mé zkušenosti z provozem motocyklu nejsou téměř žádné a recenzi motocyklu budu moci poskytnot postupem času.

Jako + hodnotím perfektní zpracování
Neobvyklá a zajímavá konstrukce
Bezúdržbový kardan
Vzpřímený a uvolněný posaz
Krásný a klasický vzhled

Mínusy jsou zřejmé:
Vysoká hmotnost
méně účinné brzdy
Stáří stroje a z toho vyplývající opotřebení a poruchy
Špatná dostupnost a vysoká cena náhradních dílů

jirickoo
jirickoo napsal 07.07.14 v 22:08

Ahoj. Pohrávám si s myšlenkou, že koupím Honda Gold Wing GF 1000 (resp. 1100), jejíž koupě se mi vyskytla za slušnou cenu (na tip moto). V porovnání s ostatními v této modelové řadě je cena dokonce velmi příznivá. Předtím, než se vydám se na ni podívat, docela by mne zajímal Tvůj názor, na co si dát pozor, výhody, nevýhody. Co na ní odchází a zda-li se koupě Gold Wingu vůbec vyplatí. Nejde mi o každodenní ježděni, ale spíše pro zábavu a pohodu. Sám jezdím pomalu a velmi opatrně. Majitel mi po mém dotazu, proč je tak levná, zda tam není nějaký háček, odpověděl, že tam žádný zádrhel není. P.s.: Vzhledem k tomu, že mám rád starší věci, alternativně uvažuji i o Hondě 500 Four...která i na zdejším bazaru je na prodej... díky moc, jirikoo (jirikoo@yahoo.com)

me2d78
me2d78 napsal 15.02.12 v 10:00

krásnej stroj, 10b je málo...

Theraphosa
Theraphosa napsal 05.08.10 v 13:57

Nádhernej stroj

mikni
mikni napsal 20.02.10 v 13:34

Oceňuji tvojí odvahu se do toho pustit a udělal jsi kus krásné práce,stejně se mi ty 1000 a 1200 líbili víc než ty obakelitované následnice.Samozžejmě že za 10b.

ElPicasso
ElPicasso napsal 18.02.10 v 17:25