Jawa 50/551 Jawetta (1961)

Vlastník Waldas28
Vloženo 7.1.2010
Aktualizováno 4.11.2011

no tohle mě mrzí ale bohužel šla do světa páč Jawka 500 přilétá...ale vrátil sem ji do origa snad ji kupec tupec nezničí a 361 byla jasná obmněna když sem řešil co prodám a dovezu ale 361 udělá parádu každopádně a v% to stálo zato půl ceny 361 bylo

Jaweta Sport byla představena o rok později proti Jawetě standart má nízko položená panelová řidítka s průhledným větrným štítem, pevným sedlem a oblou nádrží na 6,5l dojezd 460 km. max rychlost 50km. No můj stroj byl koupen nepojízdný ale kompletní to jsem hledal bohužel ale přetřen škaredou šedou barvou pod kterou byl vidět origo lak tak jsem si řekl že dám origo laku šanci zapálil cigáro a otevřel 5litrovku vysoce hořlavého acetonu bylo to zdlouhavé strhávání šedé barvy ale když mě došla chut tak jsem řešil zapalování a vše ostatní okolo třeba řadička v otočné rukojeti taky chtěla svůj čas . No je vrácena do origa laku ale vědět co to bude stát času tak ji radši přelakuju ale už je aspon na z5 v origo má zachované celkem i linky takže super. No a dál teda nedobíjela a celkově el ve špatném stavu cívka neorigo venku vrácena původní z5 . Jinak motor v dobrém stavu překontrolován výměna oleje a doladění a čištění karburace a už jede na brnk jen lechce protočím a jede nejde ani poznat že stála 20 let v nějaké kůlně .Nové lanka to je samozřejmost .Vzhled je teda vše originál až na větrný štít v replice a potah sedla byl potřeba sedlo bylo špatné nešlo zachránit tak je nově potaženo. Převodovku doplnuje patentově chráněné přišlapávací ústrojí s pedály které jde použít při jízdě se zařazeným rychlostním stupněm!! Jawa!!!

Fichtlííík
Fichtlííík napsal 14.02.11 v 19:45

Pěkná Za záchranu origa 10b

Waldas28
Waldas28 napsal 13.01.10 v 16:08

no záleželo na roce byl tam jak krátkej tak dlouhej lauf

jimbim
jimbim napsal 12.01.10 v 21:28

super motošlapka jen doplním že v orginálu mněla sportka doutník s kolenem ne fajfku pod motor.Já jí mněl taky dokonce s dvěma doutníky chromovanou klikou a kanály.Snížená hlava 0,50 mm a přetryskování.Lítalo to na dvě doby lehce 70 a kluci na simsonech upalovali písty aby mně udělali alespoň v kopci

Waldas28
Waldas28 napsal 09.01.10 v 00:12

no dík taky za koment origo je origo a ten aceton sem ředil trochu vodou jináč bych tam smazal celou Jawetu

Martic
Martic napsal 08.01.10 v 21:38

Pěkná, líbí se mi, ten originál lak, i když už není v "nejlepších letech" . A docela se divím, že ten aceton nepoškodil i ten původní. Dávám 10 bodů a přeji pěkné poježdění bez jediné poruchy .