Kawasaki ZX-10R Ninja (2005)

Vlastník PavelGT
Vloženo 7.1.2010
Aktualizováno 17.1.2011

firemní stroj bývalého zaměstnavatele doma byla v létě 2009 měsíc na vyzkoušení a po 800 km jsme se docela spřátelili vracel jsem ji se smíšenými pocity. Alespoň se mrška tenkrát trochu projela, protože sám ředitel se na ni bojí jezdit :D

Dokáže být hodná i zlá, moc rychlá potvora, provokatérka, šibalka, zelené strašidlo, nadával jsem na ni, vyděsila mě i pobavila (když předjíždím na vytočenou dvojku kolonu aut a najednou koukám jedu po zadním :o :D ale ta motorka má něco do sebe, za co ji lidi právem mají rádi.

Velkým překvapením byl pro mě hlavně brutální motor, na jednu stranu docela nepříjemné vibrace, na druhou masivní brzdný i kroutící moment a použitelnost prakticky na všechny rychlosti i otáčky, obrovský rozsah - dá se jezdit na šestku v obci 50 km/h, lechtat to celý výlet v nízkých otáčkách, ale taky si celý trip můžete vychutnávat pouze na dvojku a vůbec neřadit - jede pořád ale mazec začíná kolem 9000/min a výše - to už ale není na normální silniční provoz. Motorka na které se musí sedět s respektem, na výletě se to nedá kroutit "fullgaz" jak jsem zvyklý na 2V 650. Zkrátka okruhovka, na cestování bych to nechtěl.
Dalším velkým překvapením bylo porovnání chování podvozku, naprosto jiná geometrie a skládání do zatáček, měsíc jsem se na ní učil zatáčet (násilím, to nešlo položit, přední guma původní po 7000km sjetá na placku zadní nová 4cm od hrany netknutá) - a když už to konečně šlo a naučil jsem ji konečně zatáčet (gumy až na hranu ) tak jsem ji musel vrátit a sednout zpět na korejského kocoura - to byl zase šok :D a učil jsem se jezdit znovu...

mirďa-1
mirďa-1 napsal 22.12.10 v 05:49

krásná Nííííínjáááááá ať ti jezdí jen bezpečnou stopou

kawson
kawson napsal 09.02.10 v 16:03

Super mašinka

maxx10
maxx10 napsal 10.01.10 v 13:59

Krasavice!

Ladinzx10r
Ladinzx10r napsal 09.01.10 v 06:17

výstižnej popis kámo ať Ti šlape

Šoty.
Šoty. napsal 08.01.10 v 11:04

Máš ji pěknou kawa je nej hlavně kola na zemi cao