Honda VT 250F (1985)

Vlastník Orgovany
Vloženo 5.11.2009
Aktualizováno 31.1.2010

Nejlepší dvouválcová 250 80. let !
200 v městě, třista z místa ! Trhá asfalt na požádání !

Né, o tom to skutečně neni.
Jedná se o motocykl z poloviny 80. let. Na tu dobu to byla ve své kategorii určitě pecka ! Vždyť na 250 ccm/V2 disponuje úctyhodným výkonem 40 kobyl ! K tomu výborně odstupňovaná převodovka a výsledek bylo mnou dosažení maximálky 170 (podle tacho samosebou).
Při vyžší rychlosti se už ale znatelně vlnila, zato ve městě nebo na silnicích plných zatáček byla jako ryba ve vodě .
Má výbornou ergonomii posazu. Ani pro holky neni problém dostat na zem, má totiž užší sedlo a příjemně umístěná řidítka která vyhovujou různým jízdním stylům.
Jako zajímavost bych mohl vyjmenovat kotoučovou brzdu na předním kole která vypadá jako bubnová, ale opravu jen tak vypadá. Její účinost nebyla nijak zázračná, ale na hmotnost a rychlost motorky dostačovala. Dále měla vzduchem dofukuvatelné přední tlumiče (v té době všední doplněk).

Moc srazů jsem s ní neabsolvoval, spíš vyjížďky po krásách ČR...

Vlastnil jsem ji asi rok a půl, pak na mě byla slabá a navíc se naskytla krásná VFR 400 tak šla do světa... Do dnes na ni ale rád vzpomínám jen v tom nejlepším světle.

lbedrich
lbedrich napsal 24.01.13 v 22:37 9b.

Kdysi jsem se na ní pár kilometrů svezl. Vybavuju si vlastně jen charakteristiku motoru - aby to jelo, musel se točit "do nebes" - už si nepamatuju kolik. A taky ten úžasnej zvuk vidlicovýho dvuválce v takových otáčkách. Na brzdy nic moc .. Víc si nepamatuju. Ale jako sběratelská rarita by to bylo moc hezký. V chodu už jich asi moc nebude.

MagorkaJuniorka
MagorkaJuniorka napsal 15.01.10 v 10:54

Krásná Honda,a že má zrychlení 300 z místa,tak to je super 10 bodů

Big.One
Big.One napsal 07.11.09 v 08:11

Krásná a zachovalá. Je to malý zázrak že se našla ještě takhle kompletní.

Orgovany
Orgovany napsal 05.11.09 v 21:05

Díky za kladný hodnocení .

istonbike
istonbike napsal 05.11.09 v 20:52

Nádherné dva a půlkové véčko měl jsem jí jako model od nějáké čínské firmy Jinak jsem za komančů měl všechny modely Tamiya co se k nám dostaly jó tehda stály 170kč jedině za 10...škoda že jí už nemáš