BMW R 1200 R (2009)

Vlastník mig71
Vloženo 15.10.2009
Aktualizováno 28.2.2012

Roadster od BMW který svádí k razantní jízdě a od 5500 tis.ot. vykouzlí ten šťastný výraz ve tváři...

Motorka dovezena ze zahraničí jako nový kus.
Při pořízení jsem dal na kamarády co už na bavoráku jezdí a doplatil si na ESA,ASC,ABS ve výbavě byly i dva kufry-ty se hodí na cestování.Upevnění na boční stranu je promyšlené a při jízdě prakticky bezproblémové.
Dopľnky jako alarm a palubní počítač , kontrola tlaku v pneumatikách už tak v pořízení nehrají roli o ceně a příplatit si už není nic nákladného.
Pořízení bavka přišlo na konec sezony a seznámení už připadlo na jaro r 2010.
Je pravda že při vyjížďkách u nás moc strojů z Mnichovské fabriky nepotkáš,ale poslední dva roky pozoruji že jich jezdí stále více.
Kde boxera pořádně prověřit než v hornatém úseku plných zatáček ,tam je boxer jako ryba ve vodě.Při výběru trasy padlo jednoznačně: Dolomity a už se jelo.
V srpnu 2011 Canazei, Cortina d'Ampezzo,Passo Stelvio - Stilfserjoch.Týden passo a zase passo... . Při cestách přes průsmyky byla koncentarace bavoráků snad na nejvyšší úrovni.
Spotřeba se boxera po 25 tisících ujetých kilometrů dostala okolo 4,6-5l/100km.
Tankování se mi osvedčilo s 98 naturálem. Je zajímavé že při tankování v zahraničí je dojezd o něco vyšší oproti tuzemsku.Nevím , možná kvalita benzínu- možná jiná norma ... . Ale zas tak na spotřebu nejezdím, jen poznatek z cest .
Po dobu dvou let se mi žádná závada neprojevila, snad jen na konci sezony 2011-plovák v nádrži asi bude na výměnu bo nic neukazuje,tak první cesta povede do Motorradu do Vídně na garančku.
Je fajn když cesta má svůj cíl a tam tě čeká mnoho zážítků a hlavně zatáček a jedno passo střídá druhé a projíždíš krajinou která se u nás opravdu nevidí.Dolomity jsou zážitkem a projet touhle krajinou plnou zatáček, stoupání a klesání je radost a požitek z jízdy.

Mark09
Mark09 napsal 23.11.13 v 09:16

cedavera
cedavera napsal 02.04.13 v 08:54 10b.

Nadherny stroj snad jednou budu taky majitelem. Sice jsem se na nem ani nesvezl, ale hrozne se mi libi!

Preji mnoho stastnych km v sedle

SirMarv
SirMarv napsal 17.08.10 v 23:15

Zdar Miro, si to říkal, už su taky v rodině.

Jack82
Jack82 napsal 14.07.10 v 12:13

úchvatná motorka a moc pěkný profil, jasných 10b Zajímalo by mě jaký jsou rozdíly v jízdě proti mojí R1200S. O tomto naháči jsem taky vážně uvažoval, ale zrovna nebyl žádný pěkný a za slušnou cenu ke koupi. majitelé si je asi střeží jako oko v hlavě a nechtějí dát z ruky

Gonzo
Gonzo napsal 22.06.10 v 16:07