BMW R 1200 R (2007)

Vlastník kardu
Vloženo 6.3.2017
Aktualizováno 28.9.2019

Traktorový motor, ktorý robí základ pre výberný podvozok s vynikajúcimi jazdnými vlastnosťami

Motorka koupena od Súkromná osoba

První dojmy - Budem sa asi opakovať po iných majiteľoch. Je to motorka ktorá Vás buď okamžite osloví alebo je znenávidíte. Okamžite som sa zamiloval. Vynikajúci posed, všetko tak ako má byť a neschopnosť pri prvej jazde použiť blinkre lebo ich má úplne inde ako ostatné motorky.

Motorku bych doporučil pro - Toto BMW je taká univerzálka. Doporučujem každému kto má rád pestrosť - pomalé jazdenie a kochanie sa prírodou, znesie však aj ostrejšie jazdenie kľukatými okreskami pri vysokom tempe a zatiaľ sa mi zdá, že bude vhodná aj na dlhé cestovanie.

Doplňky na motorce - Moto má dva kufre originál a taktiež zadný, originál vyhrievané rukoväte, výfuk laďák Dominátor, originál v garáži, dostatočný predný štít (aspoň predpokladám, ešte som nešiel viac ako 130)

Po niekoľkých naháčoch ktoré som vlastnil (Suzuki GSF 650, Suzuki GSX 1400, Kawasaki ZRX 1200) som sa rozhodol že si zaobstarám ako má väčšina mojich priateľov nejaký chopper. Po niekoľkých obhliadkach som bol opäť na zemi a bolo jasné, že iná motorka ako naháč to nebude. Pátranie po inzertných portáloch a nekonečné čítanie testov a recenzií vo mne vzbudilo záujem o BWM R 1200 R. Prvá pekná na internete, obhliadka a bolo rozhodnuté.
Mám ju dva týždne a najazdené cca 500 km čo je málo na podrobné hodnotenie ale dostatok na to aby som si túto motorku zamiloval. Vynikajúci posed, pod Vami motor z traktora (na ten kovový zvuk a chvenie po naštartovaní si po skúsenostiach s japonskými štvorvalcami musíte zvyknúť) doplnený úžasným podvozkom a úplne intuitívnym ovládaním berie človeku zdravý rozum. Brzdy akurát, záťah motora výborný, podvozok famózny (nič som nemusel nadstavovať moja hmotnosť je približne ako hmotnosť predchádzajúceho majiteľa). Len tie nešťastné blinkre. To mi určite bude robiť nejaký čas problémy. Zvyk je zvyk. Motorka má prijemný predný štít tak akurát, tri kufre čo bude výborné na cestovanie, novo potiahnuté sedadlo. Sedlo mi zatiaľ vyhovuje a motorka bude pravdepodobne dostatočné aj na dlhšie trasy. Plánov na leto veľa, zrazov a organizovaných podujatí bude viac než dosť a v lete s kamošom asi aj Lipno. Už sa chystáme dlho.
Tak po dlhšom čase doplnenie. Minulý rok (2018) som konečne s priateľmi navštívil Lipno. Veľmi sme si to užili a musím konštatovať že sa mi výborne jazdilo, motorka pohodlná bez problémov aj niekoľko sto km. prostredie nádherné a cestičky na jazdenie úchvatné. Navštívili sme v Čechách veľa krásnych miest, ale len zopár foto. Nemusím maž Alpy. Výborný ľudia, jedlo aj pivko. Prd letom tohto roka predaj po najazdení cca 25000 úžasných km. Pár foto pri predaji.
S motorkou som bol absolútne spokojný, iba pravidelný servis, jediná závada pri 89000km výmena ložiska v zadnom diferenciály. Inak bez závad Motorka pri predaji 95500km v perfektnom stave. Ale prišiel čas na zmenu, kúpená mladšia s 41000km v modrej farbe a bude potrebné ju trochu opticky upraviť.

12.07.2017 Od kúpi motorky som najazdil cca 5000 km a musím vyjadriť maximálnu spokojnosť s týmto rozhodnutím. Doteraz len cesty po Slovensku, spoločná organizácia moto zrazu DRIENOK 2017 s priateľmi z klubu a spriatelenými klubmi. Bola to super akcia.
Na cestovanie je moto výborná, ale optimálne v jednom záťahu asi 300 km a je dobre si dať kávičku. Na nedeľné výjazdy okolo 300 km úplne ideálne a to nielen pohodlím ale aj dojazdom skoro 400 km pri dostatočne veľkej nádrži a priemernej spotrebe 5,3 litra (s ktorou som spokojný). Veľmi dobre sa ovláda aj v meste medzi autami a v úzkych uličkách miest pre svoj krátky rozvor a nízku hmotnosť.
Na Lipne sme ešte neboli ale určite sa to tento rok podarí Minulý týždeń boli kolegovia v Pekelných dolech a boli veľmi spokojný. Ja som to vzdal lebo sa mi nechcelo moknúť. Škoda.
Servis: výmena olejových náplní.
Doplnky: Zásuvka na riadidlá. Odstránil som nástrek antracitovým plast dipomm (prikladám nové foto)
Jazdí spoľahlivo, tak ju využívam každý príjemný deň aj pri práci ako aj zábave.
Musím vyzdvihnúť ešte raz výborný podvozok, stabilitu pri brzdení, veľmi vy vyhovuje že sa neponára. Počas prvých km mi robil veľký problém silný brzdiaci účinok motora a pokiaľ som si nezvykol mal som tendenciu "padať do vnútra zátačky"

Jurik74
Jurik74 napsal 06.05.21 v 21:57 10b.

zajímavá barevná kombinace

Mark09
Mark09 napsal 19.07.17 v 14:39 10b.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 12.07.17 v 22:22 10b.

kardu
kardu napsal 13.03.17 v 09:29

Ďakujem za krásne hodnotenia. Predný štít je estetická daň za príjemnejšie cestovanie. Ešte raz dík.

maovec
maovec napsal 13.03.17 v 08:21 8b.

Krasavice,kterou zabíjí ten přední štít.