Babetta 210 (1984)

Vlastník Potok01
Vloženo 4.9.2009
Aktualizováno 25.9.2016

Moje náhradní jednostopé vozidlo,vhodné k cestě do garáže

První dojmy - Vrčí to, jede to, uveze mě to. Víc jsem od ní nikdy nechtěl.

Nenáročný a spolehlivý stroj na přibližování do garáže k mé Jawě a Hondě či po nejbližším okolí. Když mám volno, troufnu si i dál a kochám se jízdou jako pan doktor z filmu Vesničko má, středisková.. Povinné ručení stojí 205,- Kč a i při mé váze není spotřeba vyšší jak 2 litry na 100 km. Do domu ji prostě vnesu ručně. Pravda, rychlost málo kdy překročí 40km/h, do opravdu prudkého kopce musím přišlápnout do pedálů, ale zase je mi odměnou mnoho úsměvů přihlížejících chodců u cesty.. Kromě občasného vyčištění karburátoru a dotažení uvolněných šroubů zatím nedělá Babettka žádné těžkosti..

červen 2011:
Přestala holka jiskřit. Ani ťuk. Nebyla to svíčka, nebyl to kabel, nebyla to cívka, nebyl to alternátor...Takže to byl tyristor. Koupil jsem v MUALu za 250,- Kč nový a stroj jede jak nikdy před tím. Tak jsem si ještě přikoupil digitální cyklocomputer Beta 1, abych mohl začít počítat kilometry..
- První jízda s tachometrem a BUM ! Pán v černé fabii z vedlejší si při jízdě telefonoval a nabral mě na kapotu, ač jsem jel po hlavní. Naštěstí jsem to přežil bez vážnější úhony, babetka trochu hůř,ale opravit se to podařilo. Inu, telefonující řidič je postrach.Bacha na ně..!

listopad 2011:
Praskla pružinka na jedná pakně spojky.Koupil jsem stahovák, sundal buben, vyměnil pružinky a vše očistil lihem, aby to pěkně zabíralo. No a Babettka zase jede.

Mitch55
Mitch55 napsal 01.01.13 v 20:49 10b.

Babetta opravdu není o rychlosti, ale právě o kochání se! Tato je navíc dobře udržovaná, ať slouží a nezlobí!

udinar
udinar napsal 18.01.10 v 17:31

předešlý komentář jsem nepochopil Jestli to měl být výsměch, tak asi není na místě! Babeta se od svého zrodu vyvážela na nejnáročnější trhy na západě a byla dost v oblibě v Německu (nejen v tom východním) ve Francii, Egyptě, Turecku, Indii, Kanadě, a ve spoustě dalších. Za doby výroby se vyvezlo více jak 65% vyrobených kusů. To budí spíše respekt, než úsměv

Dina
Dina napsal 04.09.09 v 18:12

قوم مجموعة من الويكيبيديين باختيار موضوع للعمل عليه وتحسينه كل أسبوع ضمن إطار مشروع أسبوع الويكي، الجميع مدعو للمساهمة في تطوير وتحسين هذا الموضوع بما يملكه من معلومات. هذا الأسبوع مخصص للمساهمة في مجال علم الأحياء، ويهدف إلى كتابة مقالات جديدة عن مواضيع تتعلق بجميع ما يتعلق بعلم الأحياء وتطوير المقالات القصيرة. تستطيع المشاركة في أسبوع علم الأحياء عن طريق إضافة اسمك هنا، ثم العمل في المقالات المطلوبة.