Yamaha YZ 450F (2008)

Vlastník no34
Vloženo 18.7.2009
Aktualizováno 18.7.2009

White edition, neobvyklá barva, osvědčený motor, unáhlený prodej...

To byl můj v pořadí 3.(CZ,Husaberg,Honda) ostrý motocrossový motocykl a musím říct s odstupem času, že jeden z nejlepších i když na všem se leccos najde.

Dle zkušeností jsem motocykl kupoval nový v krabici, to je jistota, že na tom nelitalo naky hovado a motorka je tesně před smrtí.

Pro model 2008 z nepochopitelných důvodů Yamaha šla s výkonem motoru níž a to o celých 5 HP!!!To jsem nepochopil, protože YZ450F patřila v sérii k nejvíce výkonným mx moto.To bych uvedl jako slabší stránku ale pouze u mě protože mám vyšší hmotnost.

Teprve do modelu 2008 přišel 5. rychlostní stupeň,takže moto měla lepší odstupňování, kdyby byly stále 4. rychlosti pravděpodobnš bych do ní nešel.

Jinak moto bez chyby, lít benzín a klasika servis tzn. celou sezonu bez strosti.

Po zajetí jsem moto začal pořádně prohánět a fatk byl, že před tím jsem měl CRF450 a to zle vyladěnou (63HP!!!). takže jsem měl sem tam navrch, nicméně na trati to mělo své výhody a člověk vydržel o krapítko více.

Za špičku musím vyzdvihnout brzdy a podvozek, yamaha dodala vykousané kotouče i nové brzdové třmeny sice menší ale výkonnější.To CRF tedy nemělo a ani na modelu 2008 ty vykousaný kotouče moc nepomohly!

Ce se týká odpružení o to se postarala Kayaba a náležitě dobře, min. pro mě.Předky super trochen trvdší ale to mi vyhovuje a zadek tedy nevyváženě měkkčí ale je to otázka nastavení přepětí pružiny a je to.Zase musím říct zde Showa u Hondy byla měkká ale fakt měkká, takže jsem musel dělat odpružení komplet i s pružinama.

Na závěr musím pouze říct, že motorka dostala minimální úpravy a ten kdo chce jistotu a jezdit, vřele doporučuju.!

Skobik
Skobik napsal 06.01.10 v 12:34

Jen takova oprava. Petikvalt delaj od 2006.
Mel jsem i 4kvalt a na trati me ta petka nikdy nechybela. No ale asi zalezi take jake trate jezdis.

Mexican
Mexican napsal 29.12.09 v 12:53

Krasnej stroj,bila ji slusi

no34
no34 napsal 19.07.09 v 10:20

>Wario-ahoj bohuzel yamaha, nenabizí vyšší klemy ale spustu jinych firem ano, zvolil jsem Zeta racing, bo jsou to japonci a zpracování je špica, jinak to dělá renthal, pro taper, bud racing a mnoho jinych, jestli jsi dlouhan tak klemy jsou nutnost pak budes mit optimalnejsi postoj ale chce to vyzkouset.Jina varianta je vyssí riditka.

wario
wario napsal 19.07.09 v 09:18

pěkná vyšší klemy nabízí přímo yamaha ?

SLUT
SLUT napsal 19.07.09 v 02:14

Tuhle jsem snad ani neslyšel vrčet, ale byla to krasavice.Krasavice v bílém jako nevěsta