Yamaha YZ 450F (2004)

Vlastník sirr
Vloženo 7.9.2018
Aktualizováno 14.5.2019

Ve své době vzniku, asi nejpopulárnější sportovní náčiní Stefana Evertse v kabátu LM.

První dojmy - První dojem udělá svou slušnou výkonností , následně trochu překvapí pouze 4 kvalty - nutnost zpřevodovat.. Přední vidlice byla celkem dost tuhá - zato centrál měký... Motorka je v oblasti nádže a sedla štíhlá, celkem dobře se vede... I když letos slaví své 15 narozeniny, rozhodně se ani dnes neztratí...Nepocituju žádné nedostatky, jediné co mi schází je startér!

Motorku bych doporučil pro - Je to závodní načíní, cítí se dobře na tratích ... Nedoporučuju pro začátečníky a lesní mrdaly (bez urážky, nevím jak popsat lidi co nezávodí - pouze drtí lesy...= díky MX charakteru se tam asi fakt nehodí!)

Doplňky na motorce - Pár kravin.., velká 25L nádrž Acerbis pro Ofroudmaraton a dlouhé výlety, rekluse...

Scháněl jsem ještě jednu sadu kol na TTčko, ...po zvážení ceny sady kol + ničení TTčka a veteránské Yz na offroudových podnicích jsem pořídil tuhle Yz450 jako nejschůdnější východisko
Motorka byla na první pohled omšelá, ale na druhý pohled motocykl komplet originál stav s minimálním nájezdem!!!
Byl to přesně ten stav, že otevřete garáž a hned víte, že ji berete, zánovní stav prostě nelze nekoupit !
Klasika...:
- svézt se, důkladné umytí, rozebrání...základní údržba, trenink pro zjištění nedostatků...
- úprava pérování
- zpřevodování
- protože mx motor je charakteristicky velice "tvrdy" (není pružný, v technických pasážích "kolem nohy" je hodně náchylný k chcípání a následné startování bez startéru je obrovskej opruz !!!) = pořízení automatu REKLUSE!

Na svoji dobu, je to velice uživatelsky příjemná motorka! Vodí se mi líp, než mnoho mladších strojú různých značek...
Moc už toho nenajezdím...s kámošem ty motorky máme pro radost bez nějakých ambic , dle hesla : když už hovno jedem, tak ať trochu vypadáme