Yamaha MT-01 (2006)

Vlastník JirkaS2
Vloženo 10.7.2009
Aktualizováno 5.2.2014

Celé moto je hlavně o motoru a kvalitním podvozku, zabaleno v pěkném designu.

První dojmy - Už je prodaná zpět původnímu majiteli, takže není již co psát. Byla ale spokojenost, rozhodně jsem s ní nebyl nespokojený. Dlouho jsem po ní pokukoval a nakonec se i dočkal a nikdy na ni nezapomenu, bylo to s ní fajn. Sakra teď koukám že to píšu jak recenzi na partnerku či exmanželku :-))

Tento model se mi líbil již od jeho uvedení na trh a nyní nastala doba, kdy jsem jej mohl postavit do mé garáže. Naprosto respektuji, že MT nemusí vyhovovat každému, je to takový zvláštní mix motoru, podvozku a dle mého názoru skvělého designu. Před pořízením je třeba opravdu vědět, co od ní čekat a dle toho pak posuzovat. Motor má úžasný zátah od volnoběžných otáček a mě vůbec nevadí, že červené pole je již od 5500 ot/min. Nejvíce využívám stejně spektrum 2500 - 4000ot/min. Tam se motor chová nejlépe, má krásný zátah a zvuk. Díky dle mých zkušeností dost kvalitnímu podvozku, kde jsou vpředu masivní obrácené vidlice a vzadu hodněpropracovaná kyvka, se MT chová v zatáčkách parádně, lze ji položit na kvalitní silnici až na stupačku a přesto se nevlní a ani jinak neprotestuje. To mne opravdu překvapilo. Když chci jet trochu ostřeji (v mém podání to ale vážně není žádná pila), jde to a ani váha ca. 260kg plus můj zhruba cent není nějak moc znát. Při manipulaci na místě je to ale již horší, prckům nebo hubeňourům nedoporučuji, chce to chlapa. Dalším překvapením pro mé zhýčkané již postarší tělo byla pohodlnost posazu. Řidítka padnou do ruky tak nějak přirozeně, do sedla zapadnu jak do peřinky a dlohá jízda není problém. Oproti mému předcházejícímu SV1000 je to změna k lepšímu, tam jsem již po ca. 200-300km cítil otlačený zadek a bolavá ramena. Snad to nepíšu moc přehnaně nadšeně, jsem po asi měsíční zkušenosti zatím jen příjemně překvapen a tudíž nadmíru spokojen. Ale znovu zdůrazňuji - MT nemusí a určitě ani nebude vyhovovat všem. Dle mého je ideálním nástrojem pro již vybouřené třeba i postarší chlapy, kteří chtějí jezdit převážně (ale ne jenom) klidněji, ale netáhne je to na cruisery či chopery, kde jsou jízdní vlastnosti a hlavně posez trochu někde jinde. Navíc se MT líbí, to se mu nedá upřít.

Petr_TA
Petr_TA napsal 05.02.14 v 19:45 10b.

Mooooc pěkná lokomotiva
10b

šelba.
šelba. napsal 24.01.10 v 07:09

Charakteristika motoru by mi sedla. Hezká máša. Třeba se kolem sebe někdy mihnem, sousede. 10 b.

matisek
matisek napsal 04.11.09 v 23:17

Pro mně fascinujici stroj a zaroven muj největši sen

Ben-harmonika
Ben-harmonika napsal 25.09.09 v 23:09

Říkáš , že pro Tvé starší tělo...??? Tak až budu starej jako Ty , tak bych chtěl taky takovou motku Je fakt monstrózní. Třeba si ji nadělím, jako ten další vzorek?!?!?!? Fakt heeeeeezkýýý 10

acol
acol napsal 25.07.09 v 11:42

Jeste par let a koupim ji taky